Nasalca e Bujanocit për 7 ditë mbetet pa ujë të pijshëm, banorët kërkojn zgjidhje

Prej 7 ditësh banorët e fshatit Nasalcë, ankohen se mungon uji i pijshëm, për deri sa NP Komunalija nuk është njoftuar nga bashkësia lokale...

Shqiptarët kërkojnë zgjedhjen e çështjes së Luginës në Bruksel

Në Serbi janë shpallur zgjedhjet për Këshillat nacional të pakicave nacionale, për këtë garë janë deponuar deri më tash 5 lista që kërkojnë besimin...

Vuçiq për Kosovën: Do ta them të vërtetën edhe pse nuk do t’ju pëlqejë...

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka shënuar sot 10 vjetorin e themelimit të partisë së tij (SNS). Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq e ka përmendur edhe...

Koxias: Dorëheqja është akt i përgjegjësisë

Ish shefi i diplomacisë greke, Nikos Koxias, në profilin e tij zyrtar në Tuiter shkruan për minimin e nderit, reputacionit dhe dinjitetit të tij...

Lideri i VV takon Salihun: Eshtë koha që Presheva dhe Bujanoca t’i kthejnë syte...

Kryetari i Vetevendosjes Albin Kurti i shoqeruar nga deputeti Liburn Aliu ka pritur ne Prishtinë sipermarresin Muharrem Salihun, veprimtar i shquar nga Medvegja...

Katalogu serb i luftës dhe i ‘paqes’!

Nga Enver Bytyçi Shumë herë më shtrohet pyetja këto kohë se “Pse nuk duhet të pajtohemi me serbët”? Qëndrimet e mia kundër ndryshimit të...

Vuçiq: S’do të lejoj që Serbia të mposhtet, do të bëjmë kompromis për Kosovën

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka shënuar sot 10 vjetorin e themelimit të partisë së tij (SNS). Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq e ka përmendur edhe...

Financimi i portaleve nga Greqia, del emri i gazetarit që do të pyetet në...

Kryeministria greke e mohoi të jenë dhënë fonde sekrete në Shqipëri e Maqedoni. Pas publikimit të lajmit se ministria e jashtme greke kishte paguar...

Demarkimi i kufirit, ministri serb thotë se Maqedonia i frikësohet këtij procesi

Formimi i Ushtrisë së Kosovës vazhdon të jetë temë kryesore e skenës politike në Serbi. Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksander Vulin po thotë se...

“Kotzias zgjeron miljet detare me Shqipërinë! Pse e falenderoi Bushati?!”

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka reagon pas deklaratës së ish- ministrit të Jashtëm të Greqisë Nikos Kotzias gjatë ceremonisë së dorëzimit të detyrës se...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!