Greqi, 6 ditë pas zjarrit tragjik në Athinë, i paqartë numri i të zhdukurve

Edhe pse kanë kaluar 6 ditë nga zjarri tragjik në Greqi, ku 88 persona humbën jetën, numri i personave të zhdukur mbetet ende i...

Vuçiç: Së shpejti do ta bëj publike zgjidhjen për çështjen e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka thënë se së shpejti do të dale më idetë e tija për zgjidhjen e problemit me Republikën e...

Fqinjët rrëfejnë gjithçka për vrasjen e ish-avokatit të Millosheviqit

Mbrëmë është ekzekutuar me armë zjarri ish-avokati i kasapit të Sllobodan Millosheviqit, Dragosllav Misha Ognajoviç (56 vjeç). Ai u vra rreth orës 7 e...

Ekzekutohet para shtëpisë së tij, avokati që mbrojti Milosheviçin

Një avokat i njohur serb është ekzekutuar në mënyrë mafioze, para shtëpisë së tij në Beograd, ndërsa i biri ka mbetur i plagosur. Bëhet fjalë...

Ja plani i Erdoganit për të sunduar Ballkanin

Shteti turk nën timonin e Erdoganit, çdo ditë e më shumë po shtrin influencën e tij në rajonin e Ballkanit, veçanërisht në Kosovë, duke...

Serbi, nis mbledhja e firmave kundër anëtarësimit të Kosovës në OKB

Mundësia që pas marrëveshjes përfundimtare mes Serbisë dhe Kosovës, kësaj të fundit t’i mundësohet anëtarësimi në OKB pa u penguar nga Beogradi, ka alarmuar...

Vritet në Beograd ish-avokati i Millosheviqit

Avokati i njohur serb, Dragoslav Ognjanoviq, u vra të shtunën para banesës së tij në Beograd. Dragoslav Ognjanovic, një avokat i njohur në Serbi, është...

“Përjetuam ferrin dhe vdekjen”, pamje të papublikuara më parë nga zjarri në Athinë(FOTO/VIDEO)

Skena të pabesueshme që përshkruhen vetëm në “Ferrin” e Dantes ka publikuar një grua në rrjetin Facebook, teksa shihen persona që tentojnë ti shpëtojnë...

Namik Dokle dhe Pavle Goranoviq hapin Panairin e Librit ”Ulqini 2018”

Edicioni I 18-të i Panairit të Librit “Ulqini 2018”, hap siparin nga data 3-8 gusht në shëtitoren e Plazhit të Vogël, pranë lokalit “Hollegro”....

Zjarri në Greqi: Konfirmohet vdekja e dy motrave binjake, u dogjën bashkë me gjyshërit

Shpresat u shuan! Konfirmohet vdekja e dy motrave binjake, të cilat rezultojnë të jenë mes viktimave të zjarrit masiv që pushtoi rajonin e Atikës. Ndonëse...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!