8.1 C
Macedonia
E enjte, Tetor 19, 2017

Serbia pritet t`i bashkohet stërvitjeve ushtarake Ruso – Bjelloruse, si kundërpërgjigje ndaj NATO-s

Serbia ka shprehur interesim për të marrë pjesë në stërvitjen e përbashkët ushtarake të Rusisë dhe Bjellorusisë, të planifikuar nga fundi i këtij viti. Sipas...

Borxhi i tërësishëm i vendeve të RSFJ-së arrinë 104 miliardë euro

Republikat e ish RSFJ-­së kanë borxhe me vlerë të tërësishme prej mbi 104 miliardë euro, vlerë e marrë nga mbledhja e borxheve publike të...

Siriani tenton ta përdhunoj gruan nga Sërbia

Emigranti nga Siria ka tentuar të përdhunoj një grua në Beograd. Modelja Irena Grahovac ka shkruar në Twiter se gruaja e cila është e...

Vdes në burg edhe ish-komandanti serb, Mile Mrksiq

Ish-komandanti i Ushtrisë serbe, Mile Mrksiq, i akuzuar nga Haga për krime kunder joserbëve ne ish-Jugosllavi, ka vdekur sot ne burgun e Portugalisë. Është ky...

Vdes në burgun e Portugalisë krimineli serb i luftës Mrksiq

Ish-komandanti i Ushtrisë serbe, Mile Mrksiq, i akuzuar nga Tribunali i Hagës për krime lufte kundër joserbëve ne ish-Jugosllavi, ka vdekur sot ne burgun...

Deutsche Welle: Politikanët e Ballkanit kanë dështuar

Rrjeti ndërkombëtar i Radio Televizionit gjerman “Deutsche Welle” duke marrë për bazë emigrantët nga Ballkani në këtë shtet bën një analizë ku thotë se...

Partia Popullore Serbe kërkon të ndërtohet mur në kufirin me Maqedoninë

Partia Popullore Serbe (PPS) vlerëson se Serbia duhet të shkojë sipas shembullit të Hungarisë, të ngrejë mur në kufirin me Maqedoninë, sepse vetëm ashtu...

Ja si bëhet spastrimi etnik në Medvegjë!

Turpi i madh për Serbinë: Medvegja, vendi ku në shekullin XXI në mënyrë të papenguar vazhdon spastrimi etnik, shkruan e-novine. Kur me 23 korrik të...

Ulqin, digjet një automjet në Shtoj, zjarr në Kodra dhe Darzë (foto)

Gjatë turnit të natës Shërbimi i mbrojtjes së Ulqinit ka intervenuar në disa lokacione. Intervenime ka pasur në zjarrin në Kodra dhe atë në disa...

Korfuz, dështon tentativa për arratisje e 25 të dënuarve me burg të përjetshëm

Autoritetet greke kanë shmangur një arratisje nga burgu i sigurisë së lartë në ishullin e Korfuzit. Siç rrëfejnë ata vetë, plani për largimin e të...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!