Protesta në Greqi kundër emrit të Maqedonisë. Ekstremistët sulmuan gazetarin e Top Channel (VIDEO)

Dhjetëra e mijëra grekë protestuan në Athinë kundër marrëveshjes me Maqedoninë për emrin, që zgjidh mosmarrëveshjen mes dy vendeve dhe që pritet të votohet...

Incidente në protestën në Greqi kundër Marrëveshjes së Prespës

Incidente kanë ndodhur para Kuvendit të Greqisë në protestën e organizuar kundër Marrëveshjes së Prespës, njofton korrespodenti i MIA-s nga Athina, transmeton Portalb.mk. Grupi i personave të...

Gazeta austriake: Thaçi kërkon shkëmbim të territorit me Serbinë për pranim në BE

Gazeta austriake “Tiroler Tageszeitung” ka thënë se Hashim Thaçi i sheh planet për një shkëmbim të territorit me Serbinë si mënyrën më e mirë...

“Marrëveshja e Prespës”, 140 mijë grekë zbresin në shesh

Shumë qytetarë grekë kanë filluar të mblidhen para Parlamentit për të kundërshtuar Marrëveshjen e Prespës me Maqedoninë. Media radio “SKAI” shkruan se të...

Mbahet akademi përkujtimore për Jonuz Musliu (video)

Në shtëpinë e kulturës në Bujanoc është mbajtur akademi përkujtimore kushtuar 1 vjetorit të vdekjes së Jonuz Musliut. Familjarë, përfaqësues të jetës politike, institucionale, veteran...

Hoxhaj: Serbia me lajme të rreme po ushtron presion ndaj shqiptarëve të Preshevës

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, duke iu referuar një artikulli të publikuar nga portali “Informer” në Serbi, i cili njihet për publikimin e lajmeve...

Në Depcë të Preshevës zbulohet sasi e vogël armatimi, mbetje nga konflikti i vitit...

Siç shkruan gazeta serbe “Novosti”, armatimi ësjtë gjetur në fshatin Depcë, edhe atë dy pushkë automatike – Tompson dhe PPS-43, një gjysmëautomatike kineze dhe...

Dështimi me lojërat politike tregues se është koha ta shijojnë pensionimin

Në këtë periudhë në të cilën po kalon i tërë regjioni, me interes të posaçëm e me gjasë historike për shqiptarët në përgjithësi dhe...

Së shpejti do të shpërthejë situata në Serbi, do të bie Vuçiq dhe Daçiq,...

Profesori dhe opinionisti Binak Maxharraj, ka thënë se vënia e taksës ndaj produkteve serbe, është puna më e mençur që e ka bërë Qeveria...

Regjimi serb nëpër histori, Daçiç këndon për Putinin!

Skënder Karaçica/ Nëpër vite dhe ora e shekujve,regjimi serb në Beograd,për qëllimet e veta(politike)ka bërë pajada gëzime për të tjerët... Në kulmin e ëndrrës patriotike të...