3.8 C
Macedonia
E martë, Nëntor 21, 2017

Flet shqiptari nga Kumanova: Një kohë serbet në Suboticë e gjetiu vraponin pas nesh,...

Shqiptaret nuk po heqin dorë nga martesa me serbët. Madje kohëve të fundit martesat po vazhdojnë masivisht, shkruajnë mediumet shqiptare. Këto tekste kanë revoltuar...

Gjenerali amerikan: Qendra ruso-serbe në Nish, s’është humanitare por për spiunazh

Komandanti i Sigurisë Tokësore të SHBA’së për Evropë, gjenerali Ben Hodzic ka thënë se nuk beson që qendra ruso-serbe në Nish është një qendër...

Provokojnë grekët, djegin flamurin shqiptar me inicialet e UÇK-së para ambasadës shqiptare

Dhjetëra grekë me flamurin e kombit të tyre në duar janë mbledhur përpara Ambasadës Shqiptare për të djegur flamurin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Në...

Mediat serbe: Amerika po na “spiunon” përmes agjentëve nga Maqedonia dhe Kroacia

Shërbimi sekret amerikan dhe britanik kanë shtuar aktivitetet e veta në Serbi, shkruan gazeta serbe, Novosti. Sipas kësaj gazete, aktivitetet e veta në Serbi shërbimet...

“Shqiptarët dhe kroatët janë vëllezër” – videoja që po çmend serbët (Video)

“Kroacia nuk i harron heronjtë shqiptarë”, ky është mesazhi i videos që së fundmi është shpërndarë shumë në rrjetet sociale. Në këtë video thuhet  se...

Alarmi i ekspertit amerikan: Rritet rreziku nga dhuna dhe jostabiliteti në Ballkan

Rreziku nga dhuna e ripërtërirë dhe jostabilitetit politik në Ballkan është në rritje. Me këtë konstatim nis analiza e ekspertit amerikan Daniel Serwer, drejtor...

Komuna e Preshevës në aksion mbledhë qentë endacak

Shohim shumë qenë endacak që bredhin rrugëve të qytetit të preshevës, çka edhe janë kërcënim për qytetarin. Qytetarët e Preshevës vite të tëra kanë pasë...

Të paktën 14 të vdekur në vërshimet në Greqi (FOTO)

Të paktën 14 persona e kanë humbur jetën në vërshimet që sot i kanë kapluar rajonet e qyteteve Mandra dhe Nea Peramos dhe Megara,...

Beçev: Maqedonia nuk është prioritet për Moskën

Ballkani dhe Maqedonia nuk janë prioritet për Moskën. Por, ky rajon çdoherë është karakterizuar me jostabilitet dhe paraqet pikë të dobët në sistemin euroatlantik...

Daçiq flet në Këshillin e Sigurimit të OKB’së për dialogun me Kosovën

Ministri i Jashtëm Ivica Daçiq tha në një takim të Këshillit të Sigurimit të OKB’së se Serbia është gati për zgjidhje kompromisi. Megjithatë, siç thotë...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!