3.8 C
Macedonia
E hënë, Nëntor 20, 2017

Itali, Shpëton italianen nga mbytja, shqiptari bëhet “hero i ditës” në Brescia (FOTO)

Një shqiptar shpëtoi një shtetase italiane e cila rrezikoi të mbytej në një vaskë të madhe në katin e tretë të një parking të...

Numër më i madh i studentëve të mjeksisë nga Lugina në Tiranë

Kryetari i këshillit Nacional Jonuz Musliu ka deklaruar se studentët nga Bujanoci, Presheva dhe Medvegja në të ardhmen do të kenë kuota të dyfishuara...

Turistët në Ulqin: LEHTË PËR UJË DHE RRYMË, VETËM TË KETË WI-FI

Nevojat e turistëve çdo vit ndryshohen dhe rriten. Ajo çfarë dikur ishte standard, tani duket si e kaluar e largët. Edhe pse ditët e kaluara...

Lluçan, niset me marrë nuse, e “merr” shtyllën! (Foto)

ë rrugën magjistrale që lidhë Bujanocin me Gjilanin e që kalon nëpër fshatin Lluçan të Komunës së Bujanocit rreth orës 14:15 minuta të ditës...

Situata politike në Preshevë pas luftës së II botërore dhe kërkesat e disa hoxhallarëve...

Presheva me rrethinë, gjithmonë mori pjesë në Lëvizjet politike, kulturore e patriotike mbarë kombëtare. Andaj, për ta shqyrtuar situatën politike në Preshevë e rajon...

Hungaria vërshohet sërish nga emigrantët, 3,000 vetëm këtë vikend

Gjatë vikendit nëpër territorin e Hungarisë, autoritetet e këtij vendi kanë njoftuar se rreth 3,000 të tejerë emigrantë kanë kaluar, në rrugën e tyre...

Shkatërrohet organizata kriminale, e drejtonte i riu shqiptar nga burgu, të arrestuar edhe 3...

Një bandë kriminale është shkatërruar në qytetin e Patras, pjesë e së cilës, ishin shqiptarë dhe grekë, të cilët trafikonin marijuanë dhe kokainë. Në pranga...

Presidentja kroate si po e lyen banesën e saj (FOTO)

Presidentja e Kroacisë Kolinda Grabar –Kitarovic ka treguar se merret edhe me punë që kryesisht mund të thuhet se i bëjnë burrat. Ajo ka...

Tronditet Serbia: Putini pranon pasaportën e Kosovës

Vendimi që Rusia të lëshojë viza për kosovarët me pasaporta kosovare e ka tronditur Serbinë. Të kujtojmë se ambasada ruse në Beograd ka njoftuar se...

Historianët serbë në “luftë” me Sonja Biserkon

Intervista e Sonja Biserkos, e cila kohë më parë kishte thënë se e gjithë historia e serbe është një gënjeshtër e madhe, ka shkaktuar...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!