Thursday, January 18, 2018

Fjalë të ashpra ndërmjet Vuçiqit e Thaçit në Bruksel

Siç mëson “Blic” i Serbisë, dje në Bruksel, kryeministri serb, Aleksandar Vuçiq dhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi kanë shkëmbyer fjalë të ashpra. "Mos më...
video

Jeta e milionerit, “Mbreti” i drogës nga Lazarati që jeton në Mal të Zi...

Kontrabanduesi i drogës, Safet Kaliti i dyshuar për shpëlarjen e mbi 7 milionë eurove të fituara nga shitja e drogës, shtetas i Malit të...

BE rekomandon zyrtarisht hapjen e kapitullit 35 me Serbinë

Komisioni Evropian dhe Shërbimi evropian i Punëve të Jashtme (EEAS) i kanë dorëzuar Këshillit të Ministrave dhe shteteve anëtare të BE-së rekomandimin për hapjen...

Daçiq: Të gjithë e dinë mirë deri ku mund të shkojë Serbia

Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiq, ka deklaruar se për Serbinë do të jetë e papranueshme nëse nuk do të ketë ndryshime...

Francë: 35 shqiptarë nga Ballkani dënohen për trafikim me drogë

Mbi 123 vite burg iu është shqiptuar grupit të 35 shqiptarëve të cilët ishin arrestuar në tetor të vitit 2012 nga organet e sigurisë...

Media serbe: Serbia do të heq dorë nga Kosova sipas modelit gjerman

E përditshmja serbe ka publikuar një artikull ku thuhet se në draftin e platformës për kapitullin 35, për anëtarësimin e Serbisë në BE, kusht...

Jovanoviq: Serbia ta njoh menjëherë Kosovën

Kryetari i Partisë Liberale Demokratike të Serbisë, Çedomir Jovanoviq, ka thënë se pa zgjidhjen e çështjes së Kosovës, nuk do të ketë integrim në...

Festë në Ulqin, festivali “D’Olcinium international festival” i jep gjallëri qytetit (video, foto)

Për të dytin vit me radhë nën organizimin e Organizatës turistike të Ulqinit dhe në bashkëpunim me Komunën e Ulqinit është duke u mbajtur...

E dini se si e ka blerë këtë shtëpi superluksoze ky 23-vjeçar?

Një 23-vjeçar bleu një shtëpi luksoze në Kodrat e Hollivudit për 4.5 milionë dollarë. Amerikani Jordan Maron tani është pronar i shtëpisë me tre dhoma...

Numër rekord i emigrantëve: 7 mijë për 24 orë në Preshevë

Në Preshevë gjatë 24 orëve të fundit kanë hyrë 7 mijë refugjatë nga Lindja e Mesme që është numër rekord Drama e ikjes së refugjatëve...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!