7 C
Macedonia
E diel, Nëntor 26, 2017

Itali, e therën në fyt, shkak xhelozia për lidhjen e dashurisë me vajzën...

Kanë rrëfyer krimin e vrasjes së 17 vjecarit Isamele Lulli, dy shqiptarët e arrestuar gjatë ditës së djeshme në San’Angelo in Vada, në provincën...

Policia serbe arrestoi djalin e Jonuz Musliut

Policia serbe sot në mëngjes ka arrestuar Fatlum Musliun, djalin e kryetarit të Këshillit Kombëtar Shqiptar në Luginën e Preshevës dhe ish-përfaqësuesit politik të...

Pas shpërthimit kamikaz , Turqia rrit sigurinë, protesta në Stamboll , Ankara

Kryeministri turk Ahmet Davutoglu ka premtuar rritjen e sigurisë përgjatë kufirit me Sirinë, pasi 30 persona humbën jetën nga shpërthimi i një bombë në...

Greqi, Tjetër test për Tsipras, por për sondazhet është më popullor se kurrë!

Një ditë para votimit të paketës së dytë të masave të rëna dakord me kreditorët, kryeministri grek, Aleksis Tsipras, është takuar veçmas me ministrin...

Rrëzohet një helikopter i situatave emergjente i Malit të Zi!

Një helikopter i cili përdorej për shuarjen e zjarreve ka rënë sot në kufirin e Malit të Zi me Shqipërinë. Sipas një deklarate me shkrim...

Serbia fiton nga 30 mijë euro në ditë nga emigrantët ilegal

Serbia fiton nga 30 mijë euro në ditë nga emigrantët ilegal kryesisht sirian, afgan, irakian dhe somalez. Nga ana tjetër, Kryetari i Trupit Koordinues për...

100 agjentë në operacion, Itali, shkatërrohet banda shqiptare e trafikut të kokainës

Operacioni i koduar “SBIFF” i policisë italiane ka çuar më 20 korrik 2015  në shkatërrimin e një bande shqiptare me aktivitet në trafikun e...

Në Ulqin është prezantuar projekti “Histori suksesi shqiptaro – amerikane” (foto)

Në Mal të Zi, më 17 dhe 18 korrik, u përurua projekti ” Histori suksesi shqiptaro-amerikane”, një projekt ky që ka nisur nji vjet...

Nostrifikimi i diplomave më i gjatë se shkollimi!

Procesi i nostrifikimit të diplomave në Qendrën Kombëtare për Njohje dhe Informim Akademik (NARIC Kosova) në Ministrinë e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT) po...

Harta e Ballkanit është e përkohshme, ata kufij janë artificialë

Leonid Reshetnjikov, Drejtori i Insittutit për Kërkime Strategjike në Rusi ka folur për çështje të ndryshme të së ardhmes së Ballkanit. Presioni i Perëndimit ndaj...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!