8.1 C
Macedonia
E enjte, Tetor 19, 2017

Operacioni “Martesa”, Itali, merren në pyetje 4 personat e arrestuar të celulës terroriste italo-shqiptare

U zhvillua sot në qytetin e Milanos procesi i marrjes në pyetje për katër personat e arrestuar në Itali pjesëtarë të celulës terroriste italo-shqiptare...

OXI/NAI*, Greqia vendos sot në referendum

Referendumi i sotshëm në Greqi, i pari që prej 40 vjetësh, do të jetë një ngjarje e jashtëzakonshme në historinë e vendit. Referendumi i...

Skenarët e referendumit grek, diferencë e vogël mes “Po”-së dhe “Jo”-së

Vetëm disa orë ndajnë grekët nga referendum i së dielës, ku do të vendosin nëse do pranojnë ose jo marrëveshjen që u ofrojnë kreditorët...

Përçarja e SDP-së e çon Malin e Zi në zgjedhje të parakohshme?

Zgjedhjet parlamentare në vjeshtë të këtij viti është zgjidhja më reale pas ndarjes të ndodhur në Partinë Socialdemokratike (SDP), kurse ministrat që kanë lënë...

Preshevë: Gazetat serbe me të shitura se ato shqiptare

Gazetat ditore në gjuhën shqipe dhe atë serbe shiten nëpër kisoqe të ndryshme në Preshevë. Sipas shitësve shtypi nga Kosova vjen me vonesa të theksuara...

Një histori krimi ballkanik që do ju befasojë

Ajo ka qenë modele e revistës Playboy dhe ish-Miss Bosnja. Slobodanka Tosiç, 29 vjeç, duket se do përfundojë shumë shpejt duke pozuar në burg. Ajo është...

Greqia shpërthen në protesta, anarkistët pro dhe kundër përleshen me policinë

Tensionohet situata vetëm pak orë para mbajtjes së referendumit, teksa qindra anarkistë kanë vërshuar dje në mbrëmje në rrugët e Athinës duke protestuar para...

Politikanët e Luginës joserioz edhe me ndërkombëtarët për realizimin e regjistrimit të popullsisë

Politikanët e Luginës së Preshevës për shkak të hasmërive dhe mosbashkëpunimit midis tyre po rrezikojnë edhe procesin e paralajmëruar të regjistrimit të popullsisë në...

Cipras: Grekë, votoni “JO”

Refuzimi i planit të kreditorëve evropianë do t’i hapte mundësi një marrëveshje të re mes Greqisë dhe unionit. Deklarata është bërë nga kryeministri grek Aleksis...

Vrasësi i Enver Hadrit lirohet me kaucion prej 100 mijë eurove

I dyshuari për vrasjen e Enver Hadrit në Bruksel në vitit 1990, Andrija Drashkoviq (51 vjeç), është liruar nga paraburgimi në Split, Kroaci, me...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!