1.3 C
Macedonia
E mërkurë, Nëntor 22, 2017

Turkish Airlines bëri ulje emergjente në aeroportin e Beogradit

Avioni i kompanisë ajrore Turkish Airlines (THY) në fluturimin Stamboll – Londër sonte rreth orës 20:00 bëri ulje emergjente në aeroportin e Beogradit “Nikola...

Kriza greke, Tsipras paraqet sot në orën 13:00 propozimet në samitin e Brukselit

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras pritet të prezantojë propozimet e reja në samitin emergjent të eurozonës në lidhje me krizën në rritje të borxhit të...

Abazoviq: Deri tani, partitë e pakicave – kamarierë të qeverisë

Në një shkrim autorial të tij, ”Kamarierë të qeverisë” për të përditshmen Vijesti, deputeti Dritan Abazoviq duke shkruar për aktualitetin politik në Mal të...

Kamberi: Përmendorja në Lluçan ishte provokim i pastër!

Pas largimit të përmendores mbi fshatin Lluçan të Bujanocit, për shumë liderë shqiptar nga Lugina e Preshevës ku vendim është edhe një rrugë “drejt...

AI: Refugjatët në Ballkan – të rrahur nga policia, të harruar nga Evropa

Organizata ndërkombëtare për të drejtat e njeriut, Amnesty International, vë në pah keqtrajtimin e refugjatëve e migruesve në Ballkan dhe kritikon politikat e strehimit...

Dashuri e mohuar, ​22 vjeçari masakron me thikë një shqiptare në Greqi

Për dashurinë mund të ndodhin shumë. Edhe nga ato më dramatiket. Kjo ka ndodhur me një djalë dhe një vajzë në Greqi. Ajo, 17 vjeçe,...

Kroatët nuk e duan euron

Shumica e të anketuarve qytetarë të Kroacisë, janë deklaruar kundër futjes së euros në treg, dhe besojnë se grekët janë vetë fajtorë për krizën...

Çifti nga Gjermania: Malazezët pak dinë gjermanisht, ulqinakët po

Një çift nga qyteti Koblenc i Gjermanisë, Silke Kaster dhe Jens Hemerling kanë përfunduar pushimin e tyre dhjetëditor në bregdetin e Malit të Zi...

Presheva, tranziti me migrant dhe largimi drejt Europës

Edhe pse është shtuar kontrolli i kufirit me Maqedoninë, ku në bazë të marrëveshjeve janë përfshirë edhe policë na Hungaria dhe Austria, emigrantë nga...

Emigranti nga Siria që pagoi 200 euro për udhëtimin Preshevë – Bujanoc!

Ahmed (30 vjeç) nga Siria hap portofolin dhe numëron paratë që i kanë mbetur pasi i kishte paguar 200 euro një trafikanti për t’i...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!