Monday, January 22, 2018

Zhduken nënë e bir, alarmohet krejt Kroacia (Foto)

Kroacia është në ethe. Banorët e këtij vendi i ka shqetësuar zhdukja e një gruaje, bashkë me djalin e saj 6 vjeçar nga fshati...

Hotelet në Greqi pa furnizime: Ushqim ka vetëm edhe për 10 ditë! Rrezik edhe...

Athanassios Kelemis (55), kryesues i odës ekonomike greko- GJERMANE, tha në një intervistë për Handesblatt se hotelet në Greqi kanë filluar të mbesin pa...

Po ndërronin gomën në autostradë, kamioni vret shqiptarin në Itali

Shqiptari Akil Kaciza ishte njëri nga dy personat që mbetën të vdekur pasi u përplasën nga një kamion në autostradën Milano-Venecia, teksa po i...

Historia e një të mbijetuare të Srebrenicës

Fatima Ahmic kaloi 13 ditë duke u arratisur nëpër pyje, pothuajse pa ushqim dhe ujë, duke iu shmangur kurtheve dhe shkëmbimeve të zjarrit ndërsa...

Migrantët faleminderojnë Preshevën për mikrpitjen

Për shkak të rënies së sistemit kompjuterik, emigrantët në Preshevës gjatë vikendit nuk kanë pasë mundësi të pajisen me kërkesa për azil në Serbi....

Hungaria miratoi “gardhin kufitar”

Parlamenti i Hungarisë ka miratuar legjislacionin e ri, për shtrëngimin e rregullave të azilit, poashtu ka miratuar planin për të ngritur ‘gardh kufitar’, në...

Vuçiq: Serbia është e fortë, s’e mposhtë më askush!

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë sot se nuk ka shtet e as fuqi botërore që do ta shkelë përsëri Serbinë. Ai bëri këto...

Xhihadistja italiane: Presim koka në emër të Allahut

Për ditë me radhë, ajo nuk përgjigjej në Skype. Mirëpo, më në fund, xhihadistja italiane, e cila është në kërkim për përfshirjen e saj...

Turkish Airlines bëri ulje emergjente në aeroportin e Beogradit

Avioni i kompanisë ajrore Turkish Airlines (THY) në fluturimin Stamboll – Londër sonte rreth orës 20:00 bëri ulje emergjente në aeroportin e Beogradit “Nikola...

Kriza greke, Tsipras paraqet sot në orën 13:00 propozimet në samitin e Brukselit

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras pritet të prezantojë propozimet e reja në samitin emergjent të eurozonës në lidhje me krizën në rritje të borxhit të...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!