26.1 C
Macedonia
E hënë, Korrik 17, 2017

Hahn: Deklaratat për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë, të rrezikshme dhe të papranueshme

Komisioneri për Fqinjësinë Europiane dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, hedh dritë mbi një sërë çështjesh të aktualitetit politik në vend, ku tregon prespektivën...

BE-ja financon 7 projekte për nxitjen e bashkëpunimit mes vendeve të Ballkanit

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shkup, Samuel Zbogar u ka drejtuar mesazh vendeve të Ballkanit Perëndimor, se bashkëpunimi ekonomik dhe ai politik mes tyre e shkurton...

Të shohësh vdekjen drejt në sy (Video)

Nexhad Avdiq kujton kohën kur ka qenë i shtrirë në tokë, i rrethuar me trupa, derisa forcat serbe të Bosnjës kanë masakruar mbi 8,000...

Serbët vrasin amerikanin për një “selfie” me kamerieren

Nën masa të rrepta sigurie, forcat policore të Greqisë shoqëruan mbrëmjen e së shtunës në gjykatë, 8 të arrestuarit që akuzohen për vrasjen e...

URA: Komuna e Ulqinit ka kapituluar, kërkon donacione nga Qeveria

Lëvizja qytetare URA ka dalur me një kumtesë për opinion me anë të së cilës tregojnë për një dokument ku kryetari i komunës së...

Florin Krasniqi blenë kalanë në Ulqin për 1.5 milionë euro që mos ta blejnë...

Kjo kullë në kalanë e Ulqinit, është pronë e anëtarit të VV-ës Florin Krasniqi, fjalët e para, ndoshta ju duken drejt kontekstit negativ, por...

Rrëfimi për Srebrenicën,Basiç: Kemi fjetur mes kufomave

Mirza Basiç, i cili gjatë luftës në Bosnjë ishte vetëm 15 vjeç, shprehet se për 28 ditë ka bërë përpjekje për mbijetesë në pyll,...

Lëkundet adminstrata e qeverisjes Kamberi, dorëhiqet Reuf Bajrami (dokument)

Administrata e komunës së Bujanocit po përballet me fluksin e dorëheqjeve të personelit profesional nëpër departamente e komisione të ndryshme. Reuf Bajrami punëtorë afro 15...

Musliu: Qeveria e re e Kosovës të bëjë më shumë për Luginën e Preshevës

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Jonuz Musliu, ka thënë se nuk ka asnjë përmirësim në jetën e shqiptarëve në Luginën e Preshevës. Ai ka deklaruar...

Vazhdon largimi nga Mali i Zi: Tokat shqiptare po mbesin shkret!

Si pasojë e gjendjes së rënduar ekonomike dhe të papunësisë, emigrimi i komunitetit shqiptar nga Mali i Zi po shënon një rritje të theksuar. Dukuria...