19.8 C
Macedonia
E martë, Shtator 26, 2017

PVD bojkoton organin e përkohshëm në komunën e Preshevës

Presidenti i Partisë për Veprim Demokratik (PVD), Riza Halimi, ka thënë se kryetarja aktuale e Komunës së Preshevës, Ardita Sinani, nuk do të marrë...

Grushti i shtetit në Malin e Zi, dalin detaje të reja

Procesi gjyqësor ndaj 14 personave të dyshuar për grusht shteti në Mal të Zi, po nxjerr në pah dëshmi në Gjykatën e Lartë të...

Drejtoresha e VOA viziton Ballkanin

Drejtoresha e Zërit të Amerikës Amanda Bennett do të bëjë një turne në pesë vende të Ballkanit, ku do të flasë mbi rolin e...

Bashkimi kombëtar nuk mund të bëhet me shqiptarë të perçarë

Thënie të urta të përpiluara nga Sadik Elshani Vetëm me famën e të vdekurve, sado të lavdishëm qofshin ata, dhe pa punën e të...

Patriarku Irinej: Të kthejmë sa më shumë serbë në Kosovë, Rusia do të na...

“Besoj se presidenti ynë mendon ashtu siç mendon Kisha dhe populli serb”, tha patriarku serb Irinej, duke u përgjigjur në pyetjen se çfarë mendon...

Greqi, një shqiptar gjendet i vdekur në plazh

Gjendet trupi i pajetë i një shqiptari në Greqi. Mësohet se trupi i pajetë i shqiptarit është gjetur mëngjesin e së shtunës në qytezën...

Partia Demokratike hapë degën e saj në Preshevë

PD e Nagip Arifit hap degën e saj në Preshevë,duke e kompletuar shtrirjen e saj në tri komunat Preshevë,Bujanoc dhe Medvegjë. Nesër më datë 16.09.2017 (...

Avokati: Stanishiq nuk Ishte shefi i Arkanit

Avokati i ish-kreut të sigurimit serb të shtetit, Jovica Stanishiq, tha në Gjykatën e OKB-së se pretendimi i një dëshmitari se kreu i sigurimit...

Shqipërim Arifi rikthehet në postin e kryetarit të Preshevës

Kryetari i APN-së Shqiprim Arifi, sipas burimeve të presheva.com zgjidhet kryetarë i përkohëshem i Komunës së Preshevës deri në zgjedhjet e reja të rradhës. Mos...

‘Ballist Morina i gatshëm të vrasë veten…’ Miku i tij i revoltuar (Video)

Miku i Ballist Morinës ka shprehur revoltën e tij në një intervistë për emisionin ‘Zonë e Lirë’. “Ballist Morina është i gatshëm të vrasë veten...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!