28 C
Macedonia
E mërkurë, Gusht 2, 2017

Shkodër, policia parandalon një rast kriminal, arrestohet 35 vjeçari

Një 35 vjeçar ka rënë në prangat e policisë në Shkodër pasi ka qëlluar me armë pranë banesës së një personi tjetër, pas disa...

“The Sun”/ Kriminelët shqiptarë shfaqin pasurinë e tyre dhe mburren në rrjetet sociale (FOTO)

Kriminelët shqiptarë në Britani të Madhe janë duke e shfaqur pasurinë e tyre në rrjetet sociale dhe duke u mburrur me paratë e tyre...

Renditja, qytetet e qejfit në Shqipëri

Si një popull mesdhetar, shqiptarët nuk kursejnë për t’u argëtuar edhe pse janë të varfër. Të dhënat e INSTAT tregojnë se në vitin 2015...

I vranë shokun para syve, çfarë po ndodh me dëshmitarin e ekzekutimit në Vlorë

Dëshmitari i vetëm që ka qenë në shoqërinë e Marjen Xhaferajt (Renato Omerit) natën e vrasjes së tij në Lungomare, nuk ka qenë në...

“Nuk do i prehet shpirti i qetë nëse nuk del e VERTETA”, flet kushëriri...

Marvi Mihali 22-vjeçar gjeti vdekjen dy ditë më parë në zonën pranë stadiumit “Dinamo” në Tiranë, pasi u qëllua me thikë nga një 24-vjeçar. Kushëriri...

3.8 milionë euro pasuri e bllokuar në gjysëm viti, shqiptarët “lekë droge”

Drejtoria e Përgjithshme e Parandalimit të Pastrimit të Parave (DPPPP) ka referuar në Prokurori të paktën 178 raste të dyshimta në gjysmën e parë...

Greqia para 68 viteve sulmoi ushtarakisht Shqipërinë

Greqia me forcat e saj ushtarake organizoi dhe kryeu sulmin e armatosur kundër trojeve kufitare shqiptare në sektorin e Devollit, duke shkelur kështu edhe...

Njihuni me gjashtë vrasësit shqiptarë më rrezikshëm në Britani

Gjashtë vrasë shqiptarë arritën të sigurojnë leje qëndrimin në Britani të Madhe duke u paraqitur si refugjatë lufte nga Kosova, shkruan britanikja “The Sun”. Ata...

Arrestohet mashtruesja në Vlorë

Bukuroshe Kola u arrestua nga policia e Vlorës. 51 vjeçarja ishte në kërkim pasi akuzohet se mashtronte njerëzit duke u marrë shuma parash në...

Qendra Europiane e Drogave: Shqipëria në tregun 9.3 miliardë euro të kanabisit

Qendra e Monitorimit Europian për Drogat dhe varësinë nga Drogat (EMCDDA) në vijim të publikimit të raportit të saj vjetor, ka dhënë informacion të...