Me gomarët mbrehur në parmendë, ky fshatar i thotë ‘mirëmëngjes’, Ramës

Kryeministri Edi Rama, që çdo mëngjes u thotë shqiptarëve "mirëmëngjes" në rrjetet sociale duke publikuar video propagandistike mirëqënieje, punësimi, begatie, turizmi të zhvilluar, është...

Sot Parlament, pritet përballja opozitë-mazhorancë

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet sot në seancë plenare dhe ku pritet një përplasje e fortë ndërmjet opozitës dhe mazhorancës për çështje të...

Basha reagon për deklaratat e Ramës: Gënjeshtari i droguar hap thesin e gënjeshtrave në...

Kreu i opozitës shqiptare, Lulzim Basha reagoi në lidhje me deklaratat e bëra nga kryeministri Edi Rama në Kosovë. Basha shkruan se turpi i shqiptarëve...

Erdogani dhe zemërimi i shqiptarëve

Reagime të fuqishme zemërimi shkaktoi te popullsitë shqiptare të Ballkanit operacioni i rrëmbimit prej shërbimeve sekrete të Ankarasë të gjashtë arsimtarëve turq në Kosovë,...

Negociatat e Shqipërisë me BE/ Kotzias: I mbështesim plotësisht dhe do japim miratimin

Ne mbështesim plotësisht hapjen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian, deklaroi dje në mbrëmje ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias, në një...

“Çmenden” shqiptarët, me 222 km/h përgjatë autostradës Tiranë – Durrës

Në kuadër të parandalimit të aksidenteve gjatë fundjavës për shkak të përdorimit të alkoolit dhe shpejtësisë tej normave të lejuara, policia rrugore ka “goditur”...

Shqipëria përkohësisht heq dorë nga ndërtimi i ambasadës në Prishtinë

Shqipëria është tërhequr përkohësisht nga kërkesa për ndërtimin e ambasadës në parcelën e lulishtes së “Hortikulturës”, që ndodhet në rrugën “Fehmi Agani” te “Qafa”....

Kryemadhi: Nuk kemi dalë të bllokojmë rrugët, por të sensibilizojmë kryeministrin e drogës…

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka deklaruar sot nga Bradasheshi i Elbasanit, ku po drejton protestën e opozitës, se nuk kanë dalë për të...

Edi Rama e pranon për grekët: Po e japim detin, për çamët nuk duam...

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar në një intervistë për gazetën greke “Ta Nea” se qeveria shqiptare është shumë pranë marrëveshjes me Greqinë lidhur me...

Luftëtarët e ISIS në Shqipëri? Rama: S’ka asgjë të vërtetë, zero

Kryeministri Edi Rama ka hedhur poshtë që të gjitha zërat që po qarkullojnë këto ditë nga opozita dhe disa media që Shqipëria do të...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!