Terrorizmi, del raporti i DASH: Në Shqipëri, pengesë e madhe korrupsioni

Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të mërkurën raportin vjetor për terrorizmin në botë për vitin 2017. Vijon një përmbledhje e pjesëve për Shqipërinë. Në raport thuhet...

Meta e quan të jashtëzakonshme e në shërbim të të dy vendeve marrëveshjen për...

Presidenti Ilir Meta e cilësoi të jashtëzakonshme marrëveshjen me Greqinë për detin, teksa shtoi se do t’i shërbente të dy vendeve dhe do të...

Zëri i Amerikës flet për frikën e Xhisiela Malokut

Në Shqipëri një sasi tritoli shpërtheu në mesnatë në Fushë Krujë, në oborrin e shtëpisë ku banon Xhisiela Maloku, vajza 25 vjeçare, ish e...

Rama mesazh liderëve të Kosovës: Këtë ta dëgjojë edhe Thaçi edhe Haradinaj…

Kryeministri Edi Rama i ka bërë thirrje liderëve të Kosovës, Presidentit Hashim Thaçi dhe Kryeministrit Ramush Haradinaj, që të krijojnë një proces, duke nisur...

Shalsi u çon plehrat në derë të shtëpive, banorët ‘masakrojnë’ deputetin socialist

Është pritur në mënyrën më të keqe në zonën e tij elektorale. Bëhet fjalë për deputetin që mbron ligjin e plehrave, Eduard Shalsin, i...

Edhe Sali Berisha reagon për zhvillimet në veri të Kosovës

Sali Berisha, ish-president dhe ish-kryeministër i Shqipërisë, ka reaguar për zhvillimet e sotme në veri të Kosovës, përkatësisht për arrestimin e shefit të të...

Surpriza për ministrin Bushati në Kroaci, shpallet “futbollisti më i mirë” në diplomaci

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati është surprizuar në Dubrovnik, nga homologia e tij kroate, Maria Pejčinović Burić . Atij iu...

Edhe autostrada Tiranë- Durrës do të bëhet me pagesë?!

Autoriteti Rrugor Shqiptar është duke studiuar mundësinë e aplikimit të pagesës në disa akse kombëtare në vend sipas modelit të rrugës Durrës-Kukës. Kreu i këtij...

Mbërrijnë në atdhe eshtrat e Mid’hat Frashërit, sot homazhe tek Akademia e Shkencave

Kanë mbërritur në Atdhe eshtrat e Mid’hat Frashërit. Ai la gjurmë në historinë e shqipërisë si diplomat politikan dhe shkrimtar. Eshtrat do të varrosen tek...

Lajm i keq për të gjithë pushuesit në bregdetin shqiptar!

Mbi territorin e Shqipërisë gjatë gjithë ditës, moti mbetet me kthjellime dhe alternime vranësirash të cilat gjenerojnë shira të dobët në zonat Lindore. Sërish pas...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!