Rama, Basha dhe Berisha për Adem Demaçin

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar pas lajmit se ka ndërruar jetë veprimtari i çështjes kombëtare dhe i burgosuri politik, Adem Demaçi. "Me vdekjen...

Makina me shpejtësi të madhe përplasë 8 vjeçarin në Durrës

Një fëmijë 8 vjeç u aksidentua nga një automjet që drejtohej nga 51-vjeçari me iniciale D.Z.Policia thotë se aksidenti ndodhi në lagjen 13 të...

Ky është gazetari shqiptar që bashkëpunoi me njeriun e Putinit?

Që prej mëngjesit, në median pro mazhorancës, siç është 'Shqiptarja' është publikuar një investigim bombastik me autorësi të gazetarit Muhamed Veliu, i cili është...

“I ndodhi Berishës, kurse tani Ramës!” Ish Presidenti tregon “fatin” e kryeministrave

Ish Presidenti i Shqipërisë Bamir Topi ka dhënë një deklaratë që mund të quhet si një “përkufizim” i asaj që i ndodh përgjithësisht kryeministrave...

Kushte të përshtatshme për plazh?! Zbuloni si do jetë moti në Shqipëri

Mbi territorin shqiptar përgjatë gjithë ditës, moti do të paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Pas mesditës, vranësirat fuqizohen në të gjithë territorin, duke sjellë...

Dvorani: Situatë e rëndë në Gjykatën e Lartë, në pritje 24 mijë dosje

Nga Bleona Metushi Dy konfirmime dhe një shkarkim nga detyra, këto kanë qenë vendimet e djeshme të Komisionit të Pavarur të...

Zbardhet letra e shqiptaro – amerikanëve për Presidentin Trump

Disa përfaqësues të shqiptarëve të Amerikës i shprehën Presidentit Donald Trump shqetësimin e thellë rreth një keqësimi të mundshëm të marrëdhënieve mes Shteteve të...

Gjirokastër –Po peshkonte në lumë, mbytet 18-vjeçari

Pas ngjarjes së rëndë të ndodhur ditën e djeshme në Tiranë, ku një 19-vjeçar u mbyt teksa po peshkonte bashkë me vëllezërit e tij...

Në Shqipëri energjinë elektrike e paguajnë më shtrenjtë të varfrit

Familjet me të ardhur nën 25 mijë lekë në muaj, ku kryesisht bëjnë pjesë pensionistët, i paguajnë “më shtrenjtë” faturat e energjisë elektrike, në...

Kreu i këshilltarëve të PD në bashki: Gati të dorëzojmë mandatet!

Kryetar i Grupit të Këshillit Bashkiak të PD-së foli për çështje të rëndësihme dhe zhvillimet e fundit që po ndodhin në kryeqytet...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!