23.7 C
Macedonia
E hënë, Gusht 7, 2017
video

Nishani dhe Rama në Vlorë, përkujtohet 103 – vjetori i Pavarësisë

https://www.youtube.com/watch?v=kKpTdMvnwuY Personalitetet më të larta të Shqipërisë ndodhen sot në Vlorë, ku po zhvillohet ceremonia festive me rastin e 103-vjetorit të Pavarësisë. Sipas ATSH-së, në ceremoninë...

103-vjetori i Pavarësisë, krerët e shtetit në Vlorë, opozita tek varrezat e “Dëshmorëve”

Edhe ky 28 nëntor, e gjen sërish politikën shqiptare të ndarë mes Vlorës dhe Tiranës. Sipas njoftimit zyrtar, Presidenti i Republikës Bujar Nishani, Kryeministri...

Shqiptarët sot festojnë 28 Nëntorin

Shpallja e Pavarësisë së Shqipërisë në vitin 1912 dhe krijimi i qeverisë së Vlorës ishte një fitore e përbashkët e të gjithë popullit shqiptar...

Nuk bëhet Shqipëria me laro, bythecë e shkërdhatokratë”

Komenti i Meksit në librin “Rrugë e vështirë”: Nuk bëhet Shqipëria me laro, bythecë e shkërdhatokratë BYTHEC: djalë a burrë të cilin e merrte me...

Vritet një dibran në Siri, e vrau një shqiptar i ISIS-it

Almir Daci, i riu nga Pogradeci që lufton për ISIS dhe që shihet në video duke kërcënuar Shqipërinë, dyshohet të ketë urdheruar vrasjen e...

Rrugën e Kombit e mbulon bora, vështirësohet qarkullimi

Reshjet e dendura të borës që kanë rënë gjatë paradites së të premtes në Rrugën e Kombit kanë vështirësuar qarkullimin e automjeteve. Trashësia e borës...

Shqipëria s’ka kapacitete për strehimin e emigrantëve sirian

Arben LLALLA Çështja e refugjatëve sirian është bërë problemi botëror sot. Janë mijëra njerëz që ikin nga lufta, janë prindër me fëmijë në krah që...

Basha: Nisim më 8 dhjetor përballjen pa kthim për largimin e qeverisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në vijim të turit “Fjalën e kanë qytetarët”, u takua me banorë të fshatit Paçram, nga ku bëri...

Tahiri i shkruan Nishanit: Ja gjyqtarët që lirojne të arrestuarit

Dje ne emisionin “Opinion” ku u fol per drejtesine, u publikua edhe nje letër që Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, i ka dërguar Presidentit...

Eni Çobani– Kreshnik Spahiut: Sa gjyqtarë ke shkarkuar kur ishe në KLD?

Në studion e “Opinion”, Kreshnik Spahiu, kreu i Aleancës Kuq e Zi pohoi se mes gjyqësorit dhe politikës ka një marrëveshje. Thelbi i kësaj...