Tuesday, January 16, 2018

Protestuesit e rinj në Shqipëri ndahen nga politika

Gjithnjë e më shumë protesta në Shqipëri po vijnë nga grupe profesionale të interesit, si biznesmenët apo ambientalistët, që janë të vendosur të mos...

PD: Rama liroi trafikantin që u kap me 420 kg drogë

Partia Demokratike (PD) akuzoi sot kryeministrin Edi Rama ke ka në kontroll gjykatat dhe se po mbron kriminelët nga drejtësia. Përmes një deklarate për media,...

Të drejtat e njeriut, “AI”: U prishën banesat e romëve, dhunë në familje e...

Organizata ndërkombëtare e të drejtave të njeriut, “Amnesty International” publikoi raportin e saj vjetor mbi gjendjen e të drejtave të njeriut në botë, i...

Topalli-Bashës: Pse nuk e sulmon Metën dhe gjykatat?

Gjatë mbledhjes së djeshme të grupit parlamentar të PD-së, ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli e kritikoi kryetarin Lulzim Basha pasi nuk po e akuzon...

‘Të fortët’ e Vlorës: Pistoleta të bukura dhe fishekun në fole

Jo vetëm me pistoleta të bukura, por edhe me fishekun në gojë. Policia e Vlorës thotë se arrestoi tre të rinj në një prej lokaleve...

Bilanci i policisë: Për 3 ditë arrestohen 91 persona

Policia ka bërë të ditur se ka zbatuar një plan masash për rritjen e parametrave të sigurisë, duke ushtruar kontrolle në të gjithë vendin...

PD i rikthehet bojkotit: “Dekriminalizimi” të miratohet urgjent

Pas vendimit të Gjykatës së Lartë, e cila ndryshoi masën e sigurisë me detyrim me paraqitje, deputeti Armando Prenga iu rikthye Kuvendit, duke u...

Policia arreston edhe 20 shqiptarë tjerë (Video)

20 shqiptarë, pjesëtarë të një grupi kriminal ndërkombëtar, janë arrestuar dhe dënuar nga drejtësia britanike në qytetin e Manchesterit, qytetin e dytë më të...

Nishani dekoron “Raiffeisen Bank” me titullin “Për merita të veçanta civile”

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, ka organizuar një mbrëmje gala me përfaqësues të komunitetit të biznesit në Shqipëri. Në këtë event, i cili u...

Rama: Shqipëria e gatshme ta zëvendësojë Britaninë në BE

Kryeministri Edi Rama tha të hënën se, Shqipëria është e gatshme të zëvendësojë Britaninë në Bashkimin Evropian, në rast se kjo e fundit vendos...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!