3.3 C
Macedonia
E mërkurë, Nëntor 15, 2017

BBC: Njerëzit e fajësojnë Ramën si Enver Hoxhën

Gazetarja e BBC, Maria Margaronis ka zbarkuar në Tiranë për të përgatitur një reportazh mbi hijet e të shkuarës në jetën shqiptare. Pasi viziton Spaçin...

Deputetët qëllohen me vezë edhe në Shqipëri

Si çdo të enjte ish të përndjekurit janë në protestë në hyrje të kuvendit, në kërkim të dëmshpërblimit për vitet e burgut. Sot, siç shkruan...

Basha: Zgjedhje të reja, të vendosë populli kush vjen në pushtet

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në mbledhjen e radhës së grupit parlamentar, tha se opozita më 8 dhjetor do kërkojë largimin e kësaj...

Durrës, gjendet i vrarë një 39-vjeçar

Në orën 2 të mëngjesit të sotëm, patrulla e policisë gjeti në fshatin Shakllë të Manzëz një automjet të braktisur në pronësi të shtetasit...

Duma: Rama tmerrohet nga protestat popullore, vjedh idetë e PD

Sekretares për Marrdhëniet me Publikun në PD-ë, Grida Duma, ka deklaruar sot se, kryeministri Edi Rama është në panic prej rrevoltës dhe pakënaqësisë popullore...

Tiranë: Foshnja e braktisur, në gjendje të rëndë

Një foshnje e porsalindur është gjetur e gjallë në Yzberisht të Tiranës. Ngjarja e rëndë është shënuar mëngjesin e sotëm në rrugën “3 Dëshmorët”, raporton...

Kosova ka nevojë t’i burgosë qeveritarët e korruptuar

Kreu i “Aleancës Kuq e Zi”, Kreshnik Spahiu, në një intervistë për emisionin “Info – Box” të RTV Dukagjini, ka theksuar se ata si...

Cili ishte pseudonimi i bashkëshortes së Enver Hoxhës në komunizëm?

Gjatë Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare, pseudonime kishin edhe drejtuesit kryesorë të Luftës. Madje për të saktësuar duhet thënë se, kishin më shumë se 5...

Plani i PD: Bllokim bulevardit

Partia Demokratike ka angazhuar të gjitha strukturat e saj në bazë dhe në qendër për të mbledhur më 8 dhjetor në Tiranë sa më...

Basha: Në 8 Dhjetor do të ketë protestë pa ndalim për të rrëzuar qeverinë

Kreu i PD-së, Lulzim Basha është shprehur se në 8 dhjetor do të nisë një protestë pa ndalim. Sipas kreut të PD-së, kjo datë...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!