28 C
Macedonia
E mërkurë, Gusht 2, 2017

Shqipëria do të mbizotërojë Ballkanin dhe shumë shpejt Serbia do varet nga Tirana

Shqipëria pritet që të jetë një nga vendet me pozicionin më të mirë në rajonin e Ballkanit. Kjo, falë projekteve energjitike. Kështu shkruan “Vestie”, në një...

Itali, pranga biznesmenit shqiptar, Gëzim Sallaku

Arrestohet në Itali biznesmeni shqiptar, Gëzim Sallaku. Akuzohet për pastrim parash, ndërsa kishte krijuar perandorinë e tij në Itali duke blerë shumë restorante e...

Dy deputetët nën arrest, Policia ruan shtëpitë e Doshit dhe Frrokut

Kur kanë qëndruar rreth 48 orë në qelitë e paraburgimit në Drejtorinë e Policisë së kryqytetit, Tom Doshi dhe Mark Frroku janë izoluar brenda...

Skandali/Zbulohet dokumenti për Mark Frrokun që nxjerr zbuluar Ramën, Tahirin dhe Llallën

Një shkresë zyrtare e policisë shqiptare, qe sapo është bërë publike nga televizioni Abc News, ka nxjerrë zbuluar një skandal që prek zyrtarët më...

Rekrutimi i xhihadistëve të ISIS, dosja italiane e dy familjeve shqiptare (VIDEO)

Dërgimi i Idajet Balliut në Siri për të luftuar në krah të ISIS dhe më pas për të mbetur i vrarë, duket se është...