8.1 C
Macedonia
E enjte, Tetor 19, 2017

Basha: Hetimi ndërkombëtar, kusht edhe dorëheqja e Metës

Krahas kërkesës në Gjykatën Kushtetuese dhe projektligjit për një hetim ndërkombëtar, Partia Demokratike do të vazhdojë të ketë si kusht të sajin dorëheqjen e...

EKSKLUZIVE /Ja pse Manjani sulmoi Stefan Fylen! Ditmir Bushati takoi fshehtas ditë më parë...

Ilir Meta është ndjerë edhe një herë e tradhtuar nga aleati i tij Edi Rama ndërsa ka mësuar se pak ditë më parë, ministri...

Një grua godet me shpullë Erion Veliajn

Kryebashkiaku Erion Veliaj është goditur me shpullë në zyrën e tij. Sipas informacioneve të Newsbomb, një grua e shkarkuar nga puna, ka hyrë në...

Ka patur apo jo sozi Enver Hoxha? Dhjetë misteret që diktatori i mori me...

Enver Hoxha është njeriu që në historinë Shqipërisë ka marrë me vete shumë mistere, jo vetëm si drejtues i një sistemi i cili kishte...

Ahmetaj nuk ndalet: Mafia është në pushtet

Ish-këshilltari i presidentit për çështjet e mbrojtjes, Piro Ahmetaj, nuk ndalet në komentet e tij kundër qeverisë dhe të majtës në pushtet. Pasi Bujar Nishani...

Shqipëria ekstradoi në Itali Baki Çokun, i akuzuar për rekrutime në IS

Autoritetet në Shqipëri kanë bërë të ditur se kanë ekstraduar tek autoritetet italiane, një shqiptar, i cili akuzohet për rekrutime, në grupin e Shtetit...

I premton për martesë, tenton ta trafikojë në Itali; arrestohet 25-vjeçari

Mario Hyka i ka premtuar martesë një 19-vjeçare, por e ka mashtruar me qëllim trafikimin për prostitucion në Itali. Burime zyrtare policore bëjnë të ditur...

Ngjela: Rama do të ikë shpejt nëse nuk kupton ç’po bën

Spartak Ngjela komenton situatën në vend  si dhe aksionin kundër informalitetit, korrupsionit, gjendjen ekonomike, reformën në Drejtësi. Ja postimi i tij në facebook. Jemi në këtë...
video

Ja si u festua Kurban Bajrami në Tiranë

https://www.youtube.com/watch?t=140&v=fNnVZmEOPNU Besimtarët shqiptarë, e ata në të gjithë botën, festojnë sot Kurban Bajramin. Bulevardi “Dëshmorët e Kombit” u mbush edhe këtë vit plot me besimtarë të...

Talentit shqiptar që iu refuzua azili në Gjermani

Për energjinë dhe dëshirën e madhe të tij për futbollin, prindërit nuk kishin dyshuar kurrë. Por, familja Toçilla, nga fshati i largët i Shishtavecit...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!