3.8 C
Macedonia
E hënë, Nëntor 20, 2017

Mamurras, konflikt i armatosur mes dy familjeve; 1 i vrarë e 3 të plagosur

https://www.youtube.com/watch?v=cqmXNYEjYs8 Pak metra nga ish-godina e bashkisë së Mamurrasit, shtetasi Erik Mamli hapi zjarr me një kallashnikov mbi një automjet ku udhëtonin pesë persona. Mamli...

Kukës, arrestohet i kërkuari nga drejtësia zvicerane

Agjentë të policisë së Kukësit kanë vënë në pranga pasditen e kësaj të mërkure, në pikën kufitare të Morinës, një shtetas të shpallur në...
video

Talli Ramën me video, arrestohet për bunkerin

https://www.youtube.com/watch?v=rUz6xFq4yhE Policia ka arrestuar sot një protestues Gentian Gjonaj, i cili mori pjesë në protestën e djeshme para bunkerit të ministrisë së Brendshme. Ai u...

Halimi-Xhafës: I çoje lule xhaxhit Enver për 1 majin

Në komisionin parlamentar të ligjeve të mbledhur sot ka patur një debat të ashpër ndërmjet kryetarit të këtij komisioni, socialistit Fatmir Xhafaj dhe deputetit...

LSI bllokon Ramën për ndryshimet kushtetuese

Një javë pas dorëzimit të projektligjit për çështjen e dekriminalizimit, Partia Socialiste ka bërë gati draftin e saj me ndryshimet kushtetuese. Kushtetuta e ndalon që...

“Berberi që nuk ekziston si simbol i mobsindjes civile të një vrasësi”

Nga Erjon Braçe E dini kush eshte “Berberi”? Ai, per te cilin Lulzim Basha thote se; eshte arrestuar se qethte pa kase fiskale! Tani, Ju e dini qe Basha...

Basha: Stuhia çnjerëzore e Ramës nuk i kursen as berberët

Sot gjatë mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së, kryetari i saj, Lulzim Basha, tha se po afron ora e mosbindjes civile. “Këtë stuhi çnjerëzore që...

Nuk ka amnisti për evazionin, Rama: Deklaroni atë që keni fshehur

Kryeministri Rama ftoi sipërmarrësit italianë të eksplorojnë mundësitë e investimeve të huaja direkte në Shqipëri dhe ato të bashkëpunimit me bizneset shqiptare. Në një forum...

Nuk ju bind policisë, dy muaj burg për “Stresin”

Këngëtari Arkimed Lushaj, i njohur për publikun shqiptar si “Stresi” është dënuar me tre muaj burg nga Gjykata e Tiranës. Stresi ishte duke u hetuar...

Vendimi i fshehtë i Ramës: Të gjithë të raportojnë tek ministri Bushati

Çdo ministër, zv.ministër apo zyrtar tjetër duke përfshirë kryebashkiakët, që marrin kontakt me të huaj duhet të raportojë me një relacion me shkrim në Ministrinë...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!