11.9 C
Macedonia
E martë, Tetor 17, 2017

MPJ çeke: Dy turistët viktima të krimit të organizuar,atje standard i ulët jetese

Cifti i turistëve çekë që u ekzekutuan me armë zjarri në Dukagjin janë nga Bohemia perëndimore. Ministria e Jashtme e Çekisë në reagimin e parë...

Presidenti Nishani mesazh Obamës: Do jemi krah jush

Kreu i Shtetit shqiptar, Bujar Nishani ka uruar Presidentin Obama me rastin e Ditës së Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës Ne mesazhin e...

Tiranë, burri i çmendur tenton ta vrasë gruan me pushkë

Parandalohet një tentativë vrasje në Tiranë. Besnik Cenaj, 40 vjeç është arrestuar në flagrancë ndërkohë që ka tentuar të vrasë bashkëshorten e tij pas...

Turistët çekë ranë në pritë; njëri prej autorëve udhëtonte me ta

Në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur mbrëmë në Dukagjin, ku dy turistë çekë u vranë me  breshëri plumbash në pritë, dhe që...

Kukës, sekuestrohen 8.5 tonë kafe kontrabandë

Sektori i antikontrabandës në Policinë e Kukësit ka sekuestruar një sasi të madhe kafeje, e cila kishte hyrë kontrabandë në vendin tonë përmes Kosovës. 8.5...

Studenti shqiptar nga Amerika i shkruan kryeministrit Rama

Studenti shqiptar Adi Nazarko që jeton dhe studjon në SHBA i ka shkruar një letër publike kryeministrit shqiptar Edi Rama Ja letra e plotë: Po ju...

Nishani: Të “ luftohet” kushdo që mbi librat e shenjtë sajon doktrina terrori

Presidenti i Republikës,Bujar Nishani ka shtruar një iftar në Pallatin e Brigadave, me rastin e Muajit të Shenjtë të Ramazanit. Duke shprehur mirenjohjen per kontributet...

Edi Rama injoron ambasadorin Lladrovci

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nuk ka treguar fort respekt për amadasorin e Kosovës, Ramiz Lladrovcin. Gjatë përshëndetjeve që kanë pas këtë dy në përurimin...

Grabiten dhe më pas vriten dy turistë çekë në Dukagjin të Shqipërisë

Dy turistë çekë janë vrarë mbrëmjen e së premtes në fshatin Prekal në Dukagjin. Sipas raportimeve të fundit, dyshohet se dy turistët fillimisht janë grabitur...

Basha në Vjenë ankohet për zgjedhjet: Mazhoranca kandidoi trafikantë e tutorë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, i shoqëruar nga kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu dhe një delegacion i opozitës u takuan në Vjenë...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!