-8.3 C
Macedonia
E shtunë, Dhjetor 16, 2017

Bejta odë më odë, dëgjon çdo hall të qytetarëve duke i garantuar zgjidhje ...

Lagja Lajthia e cila njihet si lagje bastion e Bashkimit Demokratik për Integrim, ishte destinacioni i radhës i kandidatit për Kryetar Komune në Gostivar,...

Maqedonia më 15 tetor sërish vendos për ardhmërinë e saj

Këto nuk janë zgjedhje të zakonshme komunale për këshill dhe kryetar komune, sepse Maqedonia sërish vendos për ardhmërinë e saj nëse do të zhvillohet...

Ahmeti në Studeniçan: BDI vazhdimisht ka inkurajuar bizneset lokale

Bashkimi Demokratik për Integrim sonte mbajti tubim në Studeniçan të Shkupit ku kandidati i kësaj partie për kryetar komune Femi Jonuzi prezantoi platformën me...

Amdi Bajrami “selam” romëve të Tetovës

Amdi Bajram, deputeti i koalicionit me VMRO-DPMNE ka bërë thirrje që romët në Tetovë dhe Gostivar të votojnë për partinë e tyre. “Të gjithë romët...

Hadi Osmani: Partitë shqiptare janë të mjera, andaj un, Muhamedi e Milikija jemi në...

Reagime të ndryshme ka ngjallur publikimi i një videoje të kandidates së LSDM – së për Haraçinën, Milikije Halimi ku ajo shihet se si...

Nafie Selmani, kandidatja e Lëvizjes BESA e punësuar në kabinetin e Koce Trajanovskit?!

Kandidatja e Lëvizjes Besa për kryetare të Shkupit, Nafie Selmani është e punësuar në administratën e qytetit dhe atë në Zyrën për informim të kryetarit...

“Болји животи” i Zaevit veç në maqedonisht, skandal i paparë

“Живот за сите” është motoja e LSDM për fushatën e zgjedhjeve. Emërtimi i njejtë është edhe i faqes zyrtare zivotzasite.mk, e cila nuk ka...

Mërgimtari flet nga Zvicra: Çka me ardh me votu, më shtyejnë me votu për...

Në prag të zgjedhjeve lokale ku kanë mbetur edhe një javë, shumë kandidatë për kryetar në komunat shqiptare po shpresojnë dhe po bëjnë matematika...

Ziadin Sela nga Shkupi: Ne do ta votojmë Fatmir Deharin në Kërçovë, po Ju...

Ziadin Sela nga Kryeqendra e dardanisë Shkupi edhe njëherë bëri një thirje të unifikohet vota shqiptare, sidomos në ato vende ku rrezikohet kandidati shqiptar....

BDI: Besa mashtron shqiptarët për ta fshehur koalicionin me VMROnë dhe Tarçullovskin

"Partia politike Besa ka lidhur koalicion me VMRO DPMNE për zgjedhjet lokale dhe ka bashkëpunim të ngushtë midis këtyre dy partive ideologjikisht të afërta...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!