-8.3 C
Macedonia
E shtunë, Dhjetor 16, 2017

Osmani: Çairi mbetet bastion i BDI-së, fillojnë fitoret e reja

Në sheshin Skënderbeu në Shkup, BDI ka nisur festën për fitoren e saj në zgjedhjet e sotme lokale me kandidatin e saj Visar Ganiu. “Urime fitorja. Çairi mbetet...

Në 35 komuna mbahet rrethi i dytë më 29 tetor, ja kush me kë...

Më 28 nëntor do të votohet për zgjedhjen e kryetarëve në 35 komuna, të cilat nuk fituan kryetarët në rrethin e parë. Në rrethin e...

Isen Shabani: komuna e Vrapçishtit meriton më shumë, do të ndodhë kthesa e madhe...

Në tubimin madhështor të Komunës së Vrapçishtit mbrëmë  në  Gradec Aleanca për Shqiptarët prezentoi kamdidatin për Kryetar të Komunës së Vrapcishtit, Isen Shabani dhe...

BDI: Zeqirija Ibrahimi merret me akuza në mungesë të projekteve

Shtabi i BDI në Çair ka reaguar kundër kandidatit të Lëvizjes Besa, Zeqirija Ibrahimi. Ja komunikata e plotë: Lëvizja Besa dhe kandidati i saj për kryetar...

Nuhiu: Në Strugë duhet të fitojë platforma dhe përcaktimi strategjik shtetërorë/FOTO

Sot në qytetin e Strugës për vizitë me banorët ka qëndruar zv.ministri i punëve të brendëshme Agim Nuhiu. I shoqëruar nga bashkëpunëtorë dhe deputeti i...

Çarshia do gjallërojë, është simbol i të ardhmes së përbashkët

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev, kandidati për Qytetin e Shkupit Petre Shilegov dhe ai për Çairin Visar Ganiu me esnafin e Çarshisë së vjetër...

Ibrahimi: Pas 15 tetorit do të depolitizohen shkollat e Çairit

Janë disa shkolla fillore të Çairit që disa vite vazhdojnë të kenë kushte minimale të punës, ka thënë në pres konferencën e sotme për...

Ja çka thonë nga BESA dhe VMRO-DPMNE për akuzat që i thurren për pazare

Lëvizja BESA dhe VMRO-DPMNE, i hedhin akuzat e liderit të LSDM-së, Zoran Zaev, që dje tha se këto dy parti kanë marrëveshje për zgjedhjet...

SHSHA nga Çikago: Të vuloset fitorja e Ziadin Selës në Strugë dhe Fatmir Deharit...

Zgjedhjet komunale në Maqedoni dhe çështja shqiptare për pushtetin lokal janë disa nga qasjet aktuale më të cilat po merret SHSHA në Çikago.Përmes kësaj...

Ja rezultatet e fundit për Tetovën, Teuta Arifi dyfishon rezultatin kundrejt Kasamit, i treti...

Sipas rezultateve të fundit të siguruara nga INA lidhur me rezultatet e deritanishme në Tetovë, kryetarja e deritanishme Teuta Arifi nga radhët e BDI-së...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!