24.3 C
Macedonia
E hënë, Tetor 23, 2017

Agolli i ASH a do të sfidojë Latën, doktori që do ta “shërojë” Dibrën

Kanë ngelur edhe 5 ditë që fushata zgjedhore të përmbyllet. Deri tani pamë premtime të shumta nga kandidatët, komuna të fituara nga raundi i...

TS: Çka do të ndodhë tek Lëvizja BESA ps zgjedhjeve?!

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami nuk ka mundur ti mbijetojë garës për kreun e Komunës së Tetovës. Megjithëse shfaqi një entuziazëm të madh gjatë...

Thaçi: S’ka koalicion me BDI, figura që ka prodhuar vrasje dhe të keqen te...

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi në intervistën “Zig Zag” në TV Art ka përjashtuar zërat për koalicionim me BDI. Por ai ka përgënjeshtruar këtë...

Sinani godet Menduh Thaçin

Analisti i pavarur Arsim Sinani, ka “goditur” Menduh Thaçin nga shkaku se ai do i jap përkrahje Teuta Arifit në Tetovë duke i thënë,...

Eftov: Me ndihmën e ‘bombave’ dhe gjithë aparatit shtetëror, LSDM i fitoi zgjedhjet

Javën e kaluar ndodhi operacioni përfundimtar për rënimin politik të Nikolla Gruevskit. A do të del në fund kështu siç dëshiruar skenaristët, do të...

Gjykata Administrative shqyrton 19 padi nga partitë

Këshillet gjyqësore pranë Gjykatës Administrative gjatë ditës së djeshme në seanca publike kanë shqyrtuar 19 nga gjithsej 28 ankesave e parashtruara nga partitë kundër...

Spahiu: Ali Ahmeti kthehu votën dhe dinjitetin shqiptar!

Artin Spahiu Para disa vitesh,pas zgjedhjeve parlamentare të 2014, zgjedhjet që unifikuan votën shqiptare, u formuan partiçka me agjendë të caktuar-parcializimin e votës shqiptare. Ato...

Java e fundit e fushatës, po nxehet atmosfera, betejë e fortë mes partive shqiptare

Kanë ngelur edhe pak ditë deri në përmbylljen e fushatës zgjedhore për balotazhin për zgjedhjet lokale që do të mbahet të dielën më 29...

Zaev: Ja kur do të them “boll” për Qeverinë

Kryeministri Zoran Zaev ka theksuar se nëse qytetarët do të vazhdojnë ti japin besimin, ai do të qeverisë vetëm dy mandate. Kjo sipas tij...

Autobusë falas për mërgimtarët nga Berlini për Aleancën me Besë

Autobusë falas për mërgimtarët nga Berlini të cilët duan të votojnë Aleancën me Besë! "Ju që keni interesim të udhëtoni në vendlindje për të votuar...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!