8.1 C
Macedonia
E shtunë, Tetor 21, 2017

BESA e godet ashpër Zoran Zaevin. Je kryeministër i …

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev ka marrë vendim që të përkrah edhe nëpër tubime kandidatin e BDI – së për komunën e Çairit, Visar...

”Polici na sulmoi vetëm se festuam fitoren e LSDM-së”

Një polic nga Sveti Nikollë, ka sulmuar dhe ka plagosur një çift bashkëshortor në qendër të qytetit. Trajçe Jovancev akuzon policin Orde Cvetanovski pa...

Zëdhënësi i qeverise, Aleanca mbetet në Qeveri (Video)

  Zëdhënësi i Qeverisë së Maqedonisë, Mile Boshnjakovski, ka komentuar zërat e paraqitura se Aleanca për Shqiptarët do të përjashtohet nga qeveria dhe se PDSH...

TS: Izairi nuk ndau, por bashkoi komunën e Zhelinës

Vitet e fundit dëshmojnë se komuna e Zhelinës është e bashkuar. Bashkimi i dy pjesëve ajo e Malit të thatë dhe fushës gjegjësisht dervenit...

Njerëz të Merkos shkruajnë parulla për Ziadin Selën për të irrituar maqedonasit?!

Ditët e fundit në qytetin e Strugës po ashpërsohet gara për kreun e komunës. Kandidati i BDI-së Ramiz Merko pas dështimit në raundin e...

Bexheti: Pa ASH-në, Qeveria Zaev nuk mund të jetë as reformatore e as evropiane

Aleanca për Shqiptarët (ASH), partia e Ziadin Selës thotë se bashkëpunimi me Lëvizjen BESA në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale nuk cënon pjesmarrjen...

Pse po heshtë PDSH, çfarë ane do të mbajë?!

Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) pas raundit të parë të zgjedhjeve dhe humbjes së një pjese të elektoratit të saj vazhdon të heshtë duke mos...

Komandant Hoxha prap foli

Xhezair Shaqiri alias Komandant Hoxha ka shkruar sërish në profilin  e tij në facebook lidhur me debatet dhe siç thotë kritikat ndaj tij se...

Koalicioni i frikës nuk kalon !!

Valon Bela Populli e dënoi Lëvizjen Besa duke i shkaktuar humbje të elektoratit të saj me 20% dhe tani Sela që kishte ngritje i ndihmon...

Visar Ganiu me Zaevin dhe Shilegovin në kampusin e UNT-së

Sot (e premte) 20.10.2017, në ora 16.00 në hapësirat e kazermës Ilinden, Kandidati Visar Ganiu do të bashkëbisedon me Kryeministrin Zoran Zaev dhe me...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!