17.1 C
Macedonia
E enjte, Qershor 22, 2017

Djali i rektorit të Universitetit të Tetovës adhurues i Selës (FOTO)

Djali i rektorit të Universitetit të Tetovës, Vullnet Ameti është adhurues i kryetarit të LR-PDSH, Ziadin Sela. Ai këtë e ka treguar duke u...

Tetovari që deshi të luftojë kundër NATO-s për të mbrojtur Serbinë (Video)

Shiptari që na don. (Shiptar koji nas voli). Kështu e quajnë mediumet serbe shqiptarin Agim Beqiri nga Tetova, ish reprezentues i Jugosllavisë në sportin...

Shikoni se si rrëfehet 17 vjeçari nga Kumanova që vazhdon të luaj “Balenën Blue”?!(VIDEO)

Balena Blue vazhdon te perhapet shume ne gjith boten.. nje djalosh i ri shqiptar ai tregon edhe levelet per me shume kliko ne reklam...

Lazim Destani mesazh emocionues nga vendlindja (FOTO)

Me rastin e Iftarit që kishin organizuar bashkëfshatarët e mi në Bozovcë, shpreh kënaqësinë e jashtëzakonshme për çastet e këndshme që kaluam së bashku...

Kujdes! 12 simptomat sulmit në zemër!

Sëmundjet e zemrës janë vrasësi numër 1 i burrave dhe grave në shumicën e vendeve të botës.  Shumë njerëz tregohen neglizhentë ndaj simptomave që...

Pi duhan gjatë muajit të Ramazanit, futet në burg

Një burrë është arrestuar pasi ka pirë cigare në publik gjatë muajit të Ramazanit në Tunizi. Një gjykatë në qytetin veriperëndimor Bizerte e ka dënuar...

Vizatime që dalin nga fleta

Këto vizatime duket sikur marrin jetë dhe dalin nga fleta e bardhë, por në fakt bëhet fjalë për një truk të një artisti serb...

Shkathtësitë e ushtarit amerikan (Video)

Një ushtar amerikan ka vendosur që ta ndajë me opinionin sekretin e pjekjes së mishit në kushte ekstreme, e në veçanti nëse jeni në...

Festivali i çuditshëm në Spanjë, kërcimi mbi foshnjat (Foto)

Një person i veshur si djalli kërcen mbi foshnjat në festivalin më të çuditshëm vjetor. Ky ritual quhet “El Coalcho”, apo kërcimi mbi fëmijët, që...

Ky është lajmi më i mirë i ditës

Në Maqedoni dhe në hemisferën veriore të Tokës mëngjesin e sotëm në ora 06 e 24 minuta filloi stina e verës. Në të njëjtën kohë, në hemisferën jugore filloi dimri. Dita e sotme e 172 është më e gjata e vitit dhe do të zgjat 15 e 14 minuta. Stina e Verës do të zgjat 94 ditë, ndërsa do të përfundojë më 22 shtator kur fillon vjeshta. Dita e parë e verës në vend, sipas parashikimit të sinoptikanëve, do të jetë me diell, me vranësira të vogla dhe erë e dobët kryesisht veriore. Pasdite në male do të ketë vranësira të matura. Temperaturat do jenë maksimale.(INA)