Do të befasoheni kur të mësoni që përherë keni e përdorur gabimisht dodorantin

Siç është konstatuar, njerëzit kanë mjaft shprehi të këqija kur është fjala për dodorantet. Pra, çfarë duhet të mos bëni kur është fjala për...

Ja si ta largoni stresin në punë

Byrek dhe salcë. Verë dhe sport.  Punë dhe stres. Të mësipërmet janë fjalë të cilat duken sikur shkojnë sëbashku; por nëse zyra të shkakton ankth,...

Ky është sekreti i dashurisë së përjetshme

Çelësi i lumturisë bashkëshortore nuk është në ndjenjat e përhershme të dashurisë fëmijërore, por është në shprehitë e thjeshta të cilat mund t’i bëni...

Pesë sekrete për t’i memorizuar gjërat më shpejt

Përpjekja, pirja e kafeinës, studimi në vetmi dhe shëtitjet…janë pesë sekretet që duhet t’i keni parasysh nëse dëshironi të keni një kujtesë të fortë. Duke...

Kur trupi juaj tregon nëse duhet të kryeni ose jo më marrëdhënie seksuale

Seksi  është diçka normale në  jetën  në  çift  dhe  marrëdhënien  mes  dy  personave. Edhe pse ndonjëherë  ju duket  sikur  e pëlqeni shumë,  trupi  juaj ...

20 vjet pas skandalit me Monika Levinskin, flet Bill Klinton: Kam bërë gjënë e...

Bill Clinton thotë se do të përgjigjej edhe sot njësoj si në vitin 1998 në lidhje me marrëdhënien e tij me Monica Lewinsky-n. “Nëse...

Hiqni dorë nga ky veprim, vaji i ullirit ju dëmton lëkurën

Vaji i ullirit, pavarësisht nga potenciali i frikshëm për të bllokuar poret, ka disa përfitime: Ai ka përmbajtje të lartë skualine, një vaj që imiton...

Produktet shtëpiake që lehtësojnë dhimbjet e fytit

Gjëja më e keqe e ftohjes nuk është fakti që vazhdimisht do keni hundë të bllokuara. Jo, simptoma më irrituese nga të gjitha është dhimbja...

Fantazitë seksuale të femrave, që për to janë krejtësisht normale

Në epokën tonë pas "Fifty Shades" , ne jemi gjithnjë të inkurajuar që të diskutojmë fantazitë tona seksuale. Këtu, sipas dy studimeve mbi fantazitë seksuale...

Një “shpërndarje” ty nuk të kushton asgjë, për Valmirin është shpresë për jetë

Ka dy javë që Valmir Limani është shtrirë në Klinikën e Hematologjisë në Prishtinë. Por, gjendja shëndetësore e këtij 18 vjeçari nga Tërpeza e Vitisë...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!