32 C
Macedonia
E diel, Shtator 24, 2017

Implantohet për herë të parë “Syri Bionik”, rikthen shikimin njerëzve të verbër

Shkencëtarët janë shumë afër rikthimit të shikimit tek të verbrit duke dërguar imazhe lëvizëse direkt në tru pasi për herë të parë, kirurgët kanë...

“Mallkoj gjithë meshkujt që sapo martohen….ndërsa unë rri si qyqe në shtëpi”

Duket se ndërrimi i vitit nuk ka qenë i këndshëm për të gjithë, të paktën jo për Marselën. Ajo është një e sapomartuar, e...

Adelina është fryrë shumë, burri ia mban barkun (FOTO)

Këngëtarja e njohur Adelina Ismaili, bashkë me bashkëshortin e saj Valin, u kanë uruar fansave Vitin e Ri. Adelina është duke kaluar peridhë të bukur...

Anita me lot në sy e filloi ditën e parë të 2017’ës (Foto)

Prezantuesja e njohur, Anita Haradinaj, njëherit bashkëshortja e politikanit të njohur Ramush Haradinaj duket se këtë vit të ri nuk gjeti forcë për të...

Hoxha nga Kumanova që e ka gjithë familjen Hafiza – Vetë, gruan dhe tre...

Aedini se? Ky hoxhë e’ka krejt familjen hafiza. Vetë Hafiz, gruan Hafize, dhe 3 djemt e ti Hafiza, “Ky Hafiz vëllazen dashur i’a ka mësu mbi...

Qëndroi 12 vjet në komë, ja çfarë tha kur u zgjua

Martin Pistorious u rrit në Afrikë të Jugut me dy prindërit e tij, duke e kuptuar më pas se jeta e tij do të...

Reagimi i plakut kur mëson se do bëhet gjysh

https://www.youtube.com/watch?v=mRpQtG-HQP4

A duhet myslimanët ta festojnë Vitin e Ri? Ja çka thotë profesori i studimeve...

Në emisionin “Komiteti” prodhim i Gazetës Express , profesori i studimeve islame, Xhabir Hamiti, ka folur për atë se çfarë lejon e çfarë ndalon...

Vajzat e rrëmbyera ‘Chibok’ kthehen në shtëpi, Zvicra bën marrëveshje me ‘Boko Haram’

Më shumë se 20 vajza nigeriane të njohura si "vajzat Chibok" kanë arritur të lirohen nga grupi islamik “Boko Haram”në tetor dhe janë bashkuar...

Për çfarë i shpenzojnë paratë shqiptarët, në krahasim me europianët (Tabela)

Ndonëse shqiptarët shpenzojnë gjysmën e të ardhurave për ushqime dhe europianët 12.3%, kur bie puna te veshjet e këpucët janë të pakursyer, harxhojnë gati...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!