15.5 C
Macedonia
E shtunë, Gusht 5, 2017

Sërish tërmeti godet Shkupin

Tërmet i dobët me magnitudë prej 1,6 ballësh sipas shkallës Rihter është regjsitruar mëngjesin e sotëm në pjesën lindore të rajonit epiqendror të Shkupit. Tërmeti...

Për një selfie dy të rinjtë nga Kumanova për pak të goditen nga treni

Dy të rinjtë nga Kumanova (16 dhe 17 vjeç) mbrëmë rreth orës 23 kanë qenë duke humbur jetën për një selfie që kanë dashur...

Drejtori i Institutit të Tërmeteve dhe Seizmologjisë nuk e di saktë se a do...

Nuk ekziston sizmolog ose ekspert i inxhinierisë së tërmetit i cili mund saktësisht të thotë se do të ketë apo jo tërmet të ri,...

Maqedonia keq e më keq, gati të ikin mijëra të rinj

Nëse në të ardhmen Maqedonia bëhet anëtare e plotë e Bashkimit Evropian (BE) dhe me këtë – të rinjve u lehtësohet mundësia për t’u...

Pronari i restorantit në Paris refuzon t’ju shërbej dy myslimaneve, të gjithë jeni terrorist...

Pronari i një restoranti në Paris ka refuzuar t’ju shërbej dy myslimaneve, me arsyetimin se të gjithë myslimanët janë terrorist, gjë që sërish ka...

7 qytetet europiane që duhet ti vizitoni gjatë vjeshtës…

Ukanci është pikënisje e mirë për të hulumtuar natyrën në rrethinë, siç është maja e malit “Vogel” që ofron një nga pamjet më të...

A e dini se çfarë ka studiuar Afrim Muçiqi?

Afrim Muçiqi është një nga këngëtarët më të ndjekur shqiptar, por pak njerëz mund të kenë ditur se për çfarë ka studiuar ai. Ai muzikën...

Aksident i rëndë në rrugën Tetovë – Jazhincë (Foto)

Para pak minutash sapo ndodhi një aksidnet i rëndë në rrugën Tetovë-Jazhincë gjegjësisht afër fshatit Sllatinë. Siç shihet në fotografi janë përplasur dy vetura ku...

Moti i keq godet Koçanin, errësira po i afrohet sërish Shkupit (FOTO)

Moti i keq me të reshura intensive të shiut dhe bubullima ka përfshirë rajonin e Koçanit dhe pjesën e verilindjes së vendit, ndërsa retë...

Kim trondit plazhet e Meksikës, ja FOTO që ju lënë pa frymë

Të premten ajo nisi pushimet, ku u fotografua së bashku më fëmijët e saj North dhe Saint, ku ky i fundit bëri edhe debutimin...