17.5 C
Macedonia
E enjte, Shtator 21, 2017

Astrit Dehari la pas edhe gruan shtatzënë!?

Në një artikull të publikuar më 24 tetor në kosova-aktuell.de, përmende vizita që i është bërë në Burgun e Prizrenit, aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje,...

Apel për ndihmë për Denisin, ai ka nevojë për ndihmën tonë (Video)

3 vjeçari nga Komorani, Denis Gollubovci është duke vuajtur nga një sëmundje shumë e rëndë në tru. Ai ka nevojë që të dërgohet jashtë...

SKANDAL: Keqtrajtohet një fëmi dy vjeçar në çerdhen e Shkupit (Video)

Një fëmijë dy vjeçar është keqtrajtuar nga një edukatore në një çerdhe të Shkupit. Denoncimet vijnë nga prindi i fëmijës, Astrit Iljazi, i cili...

Një 17-vjeçar nga Manastiri përdhunon 14-vjeçaren nga Prilepi

Policia e Manastirit ka ngritur padi penale kundër 17-vjeçarit nga Manastiri për të dyshimit për kryerje të veprës penale "sulm seksual ndaj vajzës e...

Skandal: Kirurgu maqedonas ia hedhë për fytyre dokumentet nënës shqiptare

Një skandal po trondit Spitalin shtetërorë në Shkup. Një ortoped maqedonas në mënyrë demonstrative ia ka hedhur para syve të gjithë dokumentet nënës shqiptare...

Maks Velo: Kur shoh myslimanë në bulevard më zë frika

Maks Velo, një kundërshtar i hapur i fesë islame, thotë se ajo është një fe problematike dhe që nxit dhunën. Sipas tij, asnjë fe tjetër...

UNESCO për mbrojtjen e Liqenit të Ohrit

Në takimin e katërt të UNESCO me komunat e bregut të Liqenit të Ohrit, Strugë dhe Pogradec, ku për arsye të pashpjegueshme munguan përfaqsuesit...

Viza pune në vend të azilit: Ja si mund të shkoni në Gjermani

Në kulmin e krizës së refugjatëve në Gjermani, në këtë vend mbërritën mbi 144 mijë refugjatë nga Ballkani, kryesisht shqiptarë. Sipas “Die Welt”, shanset për...

Haxhiu nga Shkupi e kap ujkun të gjallë në mal (Foto)

Në rrjetet sociale është përhapur me shpejtësi të madhe fotografia e një haxhiu i cili e ka kapur të gjallë një ujk në mal...

Motrat shqiptare nga Maqedonia përgatisin me qindra sanduiçe për gojët e uritura zvicerane

Natë për natë, motrat shqiptare nga Maqedonia, Silvije Emini dhe Nevrije Zurapi përgatisin disa qindra sanduiçe për gojët e uritura. Me gishtat e tyre të...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!