3.8 C
Macedonia
E hënë, Nëntor 20, 2017

Tri arsye pse nuk duhet të vishni take të larta?

Shumë femra ende nuk janë në dijeni se sa të rrezikshme janë taket e larta. Këmbët janë struktura fleksibile, por këpucët e papërshtatshme mund t’i...

Sa më gjatë që prisni të martoheni, aq më lehtë mund të shkurorëzoheni

Ende jeni duke e pritur Zotërinë apo Zonjën e duhur? Mos prisni gjatë, sepse sipas studimit të ri, sa më vonë që e gjeni, më...

Me këto përbërës, myku i shtëpisë më nuk është një problem!

Ne jemi të ekspozuar vazhdimisht ndaj toksinave gjatë gjithë kohës dhe nuk jemi të vetëdijshëm për këtë. Ka raste që nga myku i shtëpisë, njerëzit...

Zbuloni gjininë e foshnjës vetëm me sodë buke!

Për ta bërë këtë testim, së pari duhet t’i derdhni dy lugë gjelle sodë buke në gotë. Pastaj, duhet të shtoni pak nga urina në...

E pickoi një insekt misterioz, i gjithë krahu i bëhet i zi (FOTO)

Ishte një natë e zakonshme për Thomas Jay, i cili doli për të hedhur mbeturinat jashtë shtëpisë së tij në Arizona, SHBA, kur papritur...

Si të mbani mend çdo gjë që mësoni

Nëse doni të mësoni diçka të caktuar, atëherë paraprakisht ju nevojiten dy lloje të njohurisë: Njohuritë rreth lëndës në fjalë, si matematika, historia apo...

Ja ç’thotë shkenca për ata që qeshin shumë!

Njerëzit sot janë tepër të angazhuar. Ndonjëherë madje nuk kanë kohë për t’u ulur dhe për të menduar rreth gjërave më të rëndësishme se...

Studimi tronditës: Njerëzit prag vdekjes shohin…

Shkencëtarët kanë ofruar një paraqitje të shkurtër të jetës së përtejme me një studim të madh për “Përvojat e Pranuara të Vdekjes(NDE)”, me gjetjen...

Doktori i famshëm shpjegon çfarë duhet të bëni çdo ditë për të shëruar çdo...

Shëndeti juaj varet nga ajo se çfarë stili të jetës bëni, përfshirë edhe dietat dhe aktivitetin tuaj të rregullt fizik Ndjekja e këtyre këshillave që...

Ja pse pas moshës 40 vjeçare njerzit duhet të punojnë vetëm 3 ditë në...

Një studim i fundit i kryer nga ekspertë në Institutine Melbourne të Kërkimeve Ekonomike dhe Shoqërore ka prodhuar rezultate interesante. Domethënë, ndërsa punoni deri...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!