21.9 C
Macedonia
E hënë, Shtator 25, 2017

Mulla Osmani: Po të kisha pushtetin, do i rrëzoja 10 xhami

Këtë javë mysafirë në emisionin n’Kosovë Show, i cili transmetohet çdo të dielë në televizionin First Channel është Sabri Fejzullahu, Milaim Zeka e Mulla...

Kërçovari i famshëm në vendlindjen e Obamës

Fatlum Lummy Rushiti është nga Kërçova. Ai gëzon famë, respekt dhe reputacion të madh në Honolulu, Hawaii (vendlindja e Presidentit Barack Obama), njofton agjencia e lajmeve INA. Fatlumi ka...

Shqiptari që “po çmend” SHBA-të me suksesin e picerisë së tij (Foto)

Ky është Ilir Sela, shqiptari i cili u rrit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, përkatësisht në Staten Island. Iliri dhe familja e tij posedojnë...

Organet kompetente në Gostivar lënë në harresë familjen Mustafi, futbollisti Admir Mehmedi ju ndërton...

Familja gjashtëanëtarëshe Mustafi nga fshati Padalisht i Gostivarit, tash e sa vite jetonte në një shtëpi e cila nuk i plotësonte as kushtet elementare...

EDHE UNË JAM KËTU – VARFËRIA DHE MJERIMI KANË TROKITUR NË FAMILJEN QAILI!

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=A7MP-b9t0hM

Fëmijët e këtij fshati në Kosovë, shkojnë me barkë në shkollë

Rremat i lëviz me të dyja duart dhe me krejt fuqinë e një trembëdhjetëvjeçari. I ulur në dërrasën e vendosur në mes të barkës,...

Një 7-vjeçare si Ana Frank tregon për tmerrin e luftës

“Unë dua të bëhem një mësuese, por kjo luftë po më vret ëndrrat”, kështu shkruan Bana Alabed, 7-vjeçarja nga Alepo e cila në pamje...

(Foto) Komandati Baruti i plagosur dhe vajzat e mbijetuara të familjes Zymberi

Xhem Llamallari, i njohur si komandant Baruti ka publikuar një foto të rrallë në një Spital duke u shëruar nga plagët e marra në...

Familjes shqiptare nga Kumanova po i rikthehet buzëqeshja pas ndërtimit të shtëpisë së re...

– Këto pamje mjerimi do të mbeten vetëm një fotografi dhe kujtim i trishtuar për familjen 6 anëtarëshe Haliti nga fshati Llopat i Kumanovës,...

“Serbët e moshuar po blejnë nuse nga Shqipëria – çmimi është 5500 euro”

Agjencia serbe e lajmeve Telegraf.rs, shkruan se gratë shqiptare nga Shqipëria po martohen me burra serbë në Serbinë jugore për para, njofton Klan Kosova. Vetëm...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!