20.9 C
Macedonia
E hënë, Korrik 17, 2017

Ja çka i kishte ndodhur pacientes shqiptare në një nga Klinikat e Shkupit!

E di që shëndetësia tek ne nuk funksionon, qe është një kaos i madh me zero kushte dhe me zero profesionalizëm, mire ama rasti...

Hoxha Omer Bajrami godet homoseksualët dhe lesbiket

Hoxha Omer Bajrami ka reaguar ndaj daljes publike të homoseksualëve dhe lesbikeve. “Kur të shohësh homoseksualin që pa fije të turpit nëpër rrugë vërshon, kur...

Gjermania hap shumë vende pune, ja si mund të aplikoni

Në tre muajt e parë të vitit 2017 punëdhënësit kërkojnë 1.064 milionë punëtorë, që është 9.000 më shumë se në tremujorin e fundit të...

Babai i Astrit Deharit i thotë fjalët e para pas lindjës së mbesës

Babai i Astrit Deharit, aktivistit të Levizjës Vetëvendosje, ka marrë shumë urime për lindjen e mbesës së tij, të bijën e Astritit. Ndërsa sot pas...

Lotët e Fetahut nga Tetova: Ja çka shkruan humanisti Labinot Tahiri

Djaloshi 10 vjeçar, Fetah Muharemi nga Tetova me gjendjen e tij të mjerueshme dhe me kushtet jashtëzakonisht mizore, preku zemrat e mijëra shqiptarëve mbarë...

Kjo është letra falënderuese e Berat Mustafës, djalit të dëshmorit Ismet Mustafa

Berat Mustafa, djali i dëshmorit të kombit, Ismet Mustafa, ka shkruar një letër falënderuese Këshillit Organizativ të turneut të dytë përkujtimor në futboll të...

Ilaçet dhe ushqimet e duhura për të sëmurët me veshka

Kujdes! Disa barna të përdorur rëndom nga njerëzit për sëmundjet reumatizmale, si: brufeni, voltareni, aulina, mund të shkaktojnë dëmtim rishtas të veshkave ose përkeqësim...

Mrekullia e Zotit, pa kaluar java, Ziadin Sela shfaqet pa asnjë hematomë nga sulmi...

Janë publikuar edhe pamjet e para të liderit të Lr – PDSH, Ziadin Sela pas lirimit nga spitali. Shumë komentues janë shprehur të ngazëllyer...

Histori nga jeta: Më përdhunuan në sy të burrit

Familja jonë ka qenë e varfër dhe me shumë fëmijë. Jetonim në fshat dhe babai mezi na mbante me punën e tij. Për këtë...

Mjeku shqiptar nga Gjermania kthehet në Kumanovë. Kontributi për atdhe më i dashur se...

Doktor Berat Iljazi nga fshati Llojan, njeri i shkolluar në Austri dhe i punësuar në Gjermani, përkundër gjithë atyre privilegjeve dhe mundësive në Gjermani,...