1.3 C
Macedonia
E mërkurë, Nëntor 22, 2017

Hoxhë Elvis Naçi me porosi prekëse për tetovarin që humbi jetën në Vlorë

“Vllai jone Benjamini nga Tetova i cili vdiq si nje hero duke u perpjekur per te shpetuar nga mbytja dy vajzat nga Vlora, Familjaret...

Ja Çfarë Gabimesh Bëjnë Ata Që… Përfundojnë Të Mbytur Në Det

Gjatë verës, shumica e njerëzve duan të shkojnë në plazh për t’u çlodhur apo për të shpëtuar nga vapa. Megjithatë, deti e në raste të...

A do arrijmë të kontrollojmë fatin tonë gjenetik?

Mundësia për të analizuar gjenomin e njeriut, dmth tërësinë e materialit tonë gjenetik, do të na çojë të zbulojmë sekretet më intime të shkruara...

Në qytetin Dunguan është turp që një mashkull të ketë vetëm një të dashur

Qyteti Dunguan me të vërtetë është vend i pazakonshëm – aty meshkujt nuk kanë kurrfarë shansi që të jenë vetëm, ndërsa femrat paguajnë shpenzimet...

Çfarë ndodh me botën nëse njerëzit zhduken?

Nëse fundi i botës do të vinte, dhe njerëzit do të zhdukeshin nga faqja e Tokës, çfarë do të ndodhte me planetin? Sipas një videoje...

Rreth 70 për qind e prindërve, e preferojnë njërin nga fëmijët

Deri vonë është menduar se, prindërit e preferojnë më së shumti sugarin, fëmijën e fundit që u ka lindur. Por, një studim i bërë nga...

Studimi i ri: Ja cili është trupi i përsosur për femrat

Një studim i ri ka zbuluar se cilat forma trupore preferojnë meshkujt tek gjinia femërore. U morën në pyetje burra nga 10 shtete të...

Ja se çfarë i pret qytetarët e Koresë së Veriut nëse ata shikojnë pornografi

Vendi komunist Kora e Veriut ka rregulalt e veta në shyumë gjëra edhe pse ato shpesh duket se janë shumë të çuditshme. Faqja e internetit...

Cilat janë vendet më romantike në botë?

Çdokush dëshiron pushime romantike. Një vend ku të mund të bihet përsëri në dashuri, ku mund të ndihesh mirë dhe të çlodhesh. Nëse nuk...

Genjeshtrat që meshkujt thonë që në takimin e parë

Mire është te mos iu besoni shume atyre qe meshkujt iu thonë ne takimin e pare. Sipas nje studimi britanik, 75% e tyre gënjejnë...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!