6.7 C
Macedonia
E shtunë, Nëntor 18, 2017

Ndihmë humanitare për familjet me rrezik social në Kumanovë

Paketa ushqimore dhe higjienike për 20 familje me rrezik social nga zonat rurale të komunave të Kumanovës dhe Nagoriçit të Vjetër, ka donuar organizata...

Shkupjania nga Çairi telefonon policinë: Babai im po ma djegë shtëpinë

Shkupjania me inicialet A.R e cila jeton në Çair dje me telefon ka kërkuar ndihmën e policisë, duke pretenduar se babai i saj donte...

Shkencëtari i famshëm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithçka, ja provat”

Michio Kaku është i njohur për kontributin e tij intensiv në shkencë, një nga shkencëtarët më të njohur dhe të respektuar, është një fizikan...

Maqedoni: Fëmija lind fëmijë

Nëna më e re në Maqedoni në vitin 2017 është nga Kavadari. Ajo dje solli në botë një djalë të shëndetshëm. Komuna e Kavadarit tha...

Kështu duket fëmija i parë i lindur në vitin 2017 në Shkup (Foto)

Nëpër të gjithë shtetet e botës pritet me shumë emocione se cili do të jetë fëmija i parë i lindur në vitin e ri...

Implantohet për herë të parë “Syri Bionik”, rikthen shikimin njerëzve të verbër

Shkencëtarët janë shumë afër rikthimit të shikimit tek të verbrit duke dërguar imazhe lëvizëse direkt në tru pasi për herë të parë, kirurgët kanë...

“Mallkoj gjithë meshkujt që sapo martohen….ndërsa unë rri si qyqe në shtëpi”

Duket se ndërrimi i vitit nuk ka qenë i këndshëm për të gjithë, të paktën jo për Marselën. Ajo është një e sapomartuar, e...

Adelina është fryrë shumë, burri ia mban barkun (FOTO)

Këngëtarja e njohur Adelina Ismaili, bashkë me bashkëshortin e saj Valin, u kanë uruar fansave Vitin e Ri. Adelina është duke kaluar peridhë të bukur...

Anita me lot në sy e filloi ditën e parë të 2017’ës (Foto)

Prezantuesja e njohur, Anita Haradinaj, njëherit bashkëshortja e politikanit të njohur Ramush Haradinaj duket se këtë vit të ri nuk gjeti forcë për të...

Hoxha nga Kumanova që e ka gjithë familjen Hafiza – Vetë, gruan dhe tre...

Aedini se? Ky hoxhë e’ka krejt familjen hafiza. Vetë Hafiz, gruan Hafize, dhe 3 djemt e ti Hafiza, “Ky Hafiz vëllazen dashur i’a ka mësu mbi...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!