1.3 C
Macedonia
E enjte, Nëntor 23, 2017

Bashkim Qerimi dekorohet me çmimin mësimdhënës i dalluar në Maqedoni

Profesori i Artit, Bashkim Qerimi nga Kumanova, është shpallur mësimdhënësi më i dalluar për periudhën 2015/16, në të gjitha shkollat në rang të Republikës...

Mjerimi në Zajas

Familja nga fshati Zajas nuk i disponon as kushtet elementare për të jetuar siç janë uji rryma dhe shtroja! Stafi Ti je Bamirës, Bujarë, është angazhuar...

Sllupçani, fshati ku gërshetohet dashuria për komb e fe

Banorët e fshatit Sllupçan, të komunës së Likovës ankohen për mungesën e ujësjellësit dhe në veçanti për rrugët e këqija. Por ata janë krenarë...

“Kjo video do ju bëjë që të niseni urgjent për Shqipëri”

Ky është titulli i “Lonely Planet”, këtij emri kaq të njohur në fushën e turizmit. Faqja e LP ka publikuar një video me dron nga...

Letër e fuqishme e Jusuf Gërvallës dërguar nënës së tij

Donika Gërvalla, vajza e veprimtarit të shquar Jusuf Gërvalla, ka publikuar një letër që i ati i saj i kishte dërguar nënës së tij,...

Vjen në jetë Spartani, ju shtohet një pushkë familjes së Sokolit

Spartan Ukshini është anëtari më i ri i familjes Ukshini nga Gjakova. Ai është nipi i Sami Ukshinit-Komandant Sokolit. “E kemi pagëzuar Spartan sepse dëshirojmë...

Boshnjaku: Shqiptarët, njerëz më të mirë se sllavët

AUTORI:FARUK SHEHIÇ Shqiptarët janë njerëz më të mirë se sllavët e jugut, gjë që edhe nuk është vështirë të jenë. Duhet të udhëtosh në Kosovë,...

“Profeti Muhamed i ka lejuar gratë të udhëheqin namazin”

Sherin Khankan është aktiviste për çështjet mylimane në Danimarkë. Ajo ka lindur nga një nënë finlandeze dhe baba sirian. Khankan është imame në një...

A ju kujtohet Linda, femra që e ruante Rugovën. Ja çka bënë tash ajo...

Padyshim se të gjithëve u ka rënë në sy sa herë e keni parë Ibrahim Rugovën në ndonjë aktivitet jashtë zyrës së tij. Një...

Dokumentar mbi Pejgamberin alejhi selam (VIDEO)

“Ditën kur të njoha” është dokumentari në gjuhën shqipe me personalitete të ndryshme shqiptare, që tregojnë mbi jetën e Pejgamberi të fundit të njerëzimit...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!