3.8 C
Macedonia
E mërkurë, Nëntor 22, 2017

Një objekt i mistershëm nga një tjetër galaktikë në sistemin tonë diellor

Një objekt i mistershëm prej guri që ka formën e një cigareje dhe që u detektua në tetor, vjen nga një tjetër sistem diellor,...

Vijnë autobusët që lëvizin me kafe, shpikja e 27 vjeçarit britanik bëhet realitet në...

Nga maskat e bukurisë tek plehu për bimët, por nga sot edhe si karburant. Në Londër kanë nisur udhëtimin e tyre autobusët e parë...

Po ndërtohet qyteti i parë detar në botë: Ja si do të duket (Foto,...

Pilot-projekti i cili ka filluar të aplikohet në Polinezinë Franceze do të jetë “bashkësia e parë detare” dhe planifikohet të përfundojë deri në vitin...

Avioni ngatërron pistën me rrugën

Panik në SHBA, teksa një avion për pak sa nuk është përplasur me rrugën, po fatmirësisht nuk ka pasur dëme në njerëz. Nga pamjet shihet...

Futet në morg për t’i dhënë lamtumirën e fundit gruas së ndjerë, e zë...

Një burrë i cili kishte mbetur zemërthyer pas vdekjes së grua, kishte mbetur i shokuar kur kishte zënë infermierin duke bërë seks me kufomën...

“Herkuli i Vushtrrisë” rrotullon veturën pa kurrfarë problemi (Video)

Bujar Muli i njohur si “Herkuli i Vushtrrisë”, ka publikuar një video të re në llogarinë e tij në Facebook, ku shfaqet si gjithmonë...

Rekord në Dubai: Policët tërheqin aeroplanin 218 tonësh, në një distancë prej 100 metrash...

Në një video të publikuar në rrjetet sociale thuhet se shihen një numër i policëve të Dubait. Sipas përshkrimit, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për një...

Trekëndëshi i Bermudës, rishfaqet anija 90 vite pas zhdukjes

Autoritetet kubaneze kanë njoftuar se me 16 maj ata kanë spikatur një anije e cila në dukje rezulton të jetë një anije mallrash dhe...

60-vjeçares shqiptare i ofrohet një burrë me 100 mijë euro cash, por në fund...

Rovena ka ardhur në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në “E Diela Shqiptare” në Tv Klan për t’i bërë një surprizë nënës së saj,...

Harrojeni shkollën! Mësoni mirë rregullat e Bill Gates dhe do të bëheni të pasur

Themeluesi i kompanisë Microsoft, jep këshilla për të një jetë të sukseshme e të pasur, pa nevojën e shkollës. Bill Gates, njëkohësisht ndër personat më...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!