Wednesday, January 17, 2018

Për miliarda kureshtarë në botë: ja çfarë ka brenda Qabesë në Mekë (Foto)

Quhet Qabe dhe është një godinë katrore rreth së cilës përsillen çdo çast të ekzistencës së kësaj bote me dhjetra e qindra besimtarë, të...

Shokohet preshevari, fytyra e Adem Jasharit shfaqet në Preshevë… (Foto)

Një i ri nga Presheva ka realizuar një foto te borës që kishte rënë në pemë. Por diçka të çudtshme pa në të. Në foto...

Ja 23 thënie që të huajt i kanë shkruar për prejardhjen e shqiptarëve?

1. Maurico Druon, sekretar i Akademisë frënge: “Shqiptarët i përkasin popujve më të vjetër se vet historia. dhe gjyshërit e shqiptarëve merrnin pjesë në...

Pse avionët nuk fluturojnë mbi Qabe? Ja disa prej arsyeve

Vendi i shenjtë i myslimanëve, Qabeja, është pjesë e zonës ajrore mbi të cilën fluturimi është i ndaluar. Madje, edhe besimtarët myslimanë që shkojnë të...

Misteret më të mëdha të pazgjidhura në botë!

Një nga çudirat e vetmenga periudha antike që akoma ekziston është varreza e madhe. Ekspertët vlerësojnë se ajo është ndërtuar 2.540 vjet para epokës...

“Bomba” e fundit, ja për çka bëhet fjalë (VIDEO)

Ky është një skeç humoristik i titullur bomba, që zbardh reaksionin e një politikani shqiptar në Maqedoni. Ky skeç është realizuar nga ekipi humoristëve...

Shokuese: Tose Proeski është gjallë? (FOTO)

Kjo foto u shfaq në internet dhe u përhap në formë marramendëse nga të gjithë përdoruesit e rrjeteve sociale. Thuhet se Tose Proeski është gjallë....

Elvis Naci më i fuqishëm se Edi Rama: Fotoja e tij thyen rekord

Rrjetet sociale janë bërë një matës i famës dhe ndikimit të personaliteteve që kanë te masa. I tillë është rasti edhe me Elvis Nacin,...

Kjo lule çel çdo herë kur thërret ezani, ja në cilin vend gjendet (Video)

Në Azerbejxhan ekziston një lloj i lules e cila është quajtur Lulja e Ezanit. Ajo lulëzon vetëm kur thërret ezani. Shkenca ende nuk ka...

FISI ILIR DALMATËT E KANË SHPIKUR-ZBULUAR FUTBOLLIN (Dëshmi/Foto)

Le të dihet se dalmatët e kanë zbuluar topin dhe futbollin e konfirmojnë ekspertët e fushave të ndryshme shkencore përfshirë në rend të parë...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!