19.2 C
Macedonia
E martë, Shtator 19, 2017

Zbulohet guri për të cilin flet Kurani. Ja çfarë mesazhi gjendet në të (Foto)

Një njeri nga Arabia Saudite gjatë gjuetisë në një zonë malore pranë kufirit me Jemenin, zbuloi një gur të vogël e të errët, të...

Rituali më i çuditshëm vjetor, zhvarrosin të vdekurit për t’ju sjell bekim për të...

Një fshati indonezian i përshtatet mjaftë mirë fjalë “Walking Dead”, pasi që fisnorët i gërmojnë kufomat e të dashurve të tyre para se ata...

A bën me ja kontrollu telefonin gruaja burrit? Ja çka thotë Hoxha (VIDEO)

Hoxhë Shefqet Krasniqi thotë se gruaja nuk guxon me ja prek burrit telefnonin, pasi burri nuk është para shërbimeve sekrete. Nëse gruaja i beson...

‘Zhduket’ oqeani/ ‘Irma’ than ujin e plazhit më të famshëm në botë…(VIDEO)

Një video e jashtëzakonshme nga ishujt Bahamas tregon qartazi reduktimin e ujit në bregun e këtij plazhi, duke nxjerrë zbuluar dyshemenë e oqeanit. Presioni në...

“Çmendet tetovari”, ecën lakuriq në rrugë në këto momente (FOTO)

Një tetovar sonte rreth orës 19,00 po ecën lakuriq në rrugë “Boris Kidriç afër shtëpisë së ARM-së. Sipas dëshmitarëve për TetovaSot, personi është maqedonas...

Letra që Albert Einstein i shkroi të bijës, aty i tregon se kush është...

Albert Einstein u lind më 14 mars të vitit 1879, ndërsa ishte fizikani dhe njëri nga shkencëtarët që e njeh e gjithë bota, ka...

Shteti i vogël që furnizon botën

Në një fushë patatesh afër kufirit të Holandës me Belgjikën, bujku Jacob van der Borne rri ulur në një kabinë. Rreth e përqark ka...

Zbulohet në Egjipt varri i artarit mbretëror, i vjetër mbi 3.500 vjet

Në qytetin Luksor në jug të Egjiptit, arkeologët egjiptianë kanë zbuluar varrin e një artari mbretëror dhe gruas së tij, të cilët kishin jetuar...

Mosha kur njerëzit fillojnë të mërziten me punën

Jean Prine isht 50 vjeç kur ajo nisi të punojë për një kompani tekonologjike pranë Cambridge si autore teknike, duke shkruar dokumentacionin e Softare....

Arsyeja pse uraganët vdekjeprurës kanë emra femrash

Uraganët me emra femërorë janë më vdekjeprurës sesa stuhitë që iu janë dhënë nofka mashkullore, sepse njerëzit i marrin ato më pak seriozisht, thotë një studim....
error: Materiali eshte i mbrojtur !!