0.8 C
Macedonia
E premte, Nëntor 24, 2017

Eshtë fundi i botës siç e njohim… përsëri

Nga Robert Matthews Të parashikosh të paparashikueshmen Ndoshta jemi duke parë një revolucion në mënyrën se si njerëzimi përballet me pasiguritë e pashmangshme të jetës në...

A e dini përse nuk duhet të hani shalqi në mbrëmje?

Shalqiri është shumë i shëndetshëm – mirëpo vetëm nëse i përmbaheni kësaj rregulle. Shalqiri i sjell trupit tonë një numër të madh të mirash. Falë...

‘Gjyshja e çmendur’, 88-vjeçarja hidhet me parashutë

Kjo gjyshe nuk e lejon moshën e vjetër që ta ndalojë nga të qenit një guximtare. Maire Hollo ka vendosur “hedhjen me parashutë” në...

3-vjeçarja s’zgjohej nga gjumi, nëna tronditet kur kupton se ka pësuar sulm nga nxehtësia

Një nënë amerikane ka folur rreth një momenti të tmerrshëm që e përjetoi, pasi zbuloi se vajza e saj kishte pësuar sulm nga nxehtësia,...

Mbështillni tavolinën e hekurosjes me letër alumini sepse…

Një ndër punët më të vështira për një amvisë është hekurosja e rrobave. Ky proces do një përkujdesje të veçantë, pasi rrobat janë të...

Populli ‘Hunza’ nuk sëmuren kurrë, nuk kanë kancer dhe jetojnë shumë gjatë – ja...

Keni dëgjuar ndonjëherë për fisin Hunza? Ka shumë histori dhe mite rreth njerëzve që jetuan të lumtur dhe të shëndetshëm për një kohë shumë të...

Moment i rrallë: Kur peshkaqeni gjigant ngec në një varkë peshkimi (VIDEO)

Ky është momenti kur një peshkaqen gjigant ngec në një varkë peshkimi dhe përpiqet me çdo kusht që të lirohet. Pamjet e pabesueshme janë filmuar...

Skeleti 9.500-vjeçar ekspozohet në muze

Një skelet i një mashkulli i fosilizuar, për të cilin shkencëtarët pohojnë se daton nga periudha 7.500 vjet p.e.s. (para erës sonë) ka tërhequr...

FOTO/ A kishte Hitleri avionë në formë disku? Misteri i bazës sekrete në Rusi

Për më shumë se 60 vjet, këto unaza misterioze në Murmansk të veriperëndim të Rusisë kanë ngjallur kureshtje përse përdoreshin. Këto unaza gjigante mesa duket...

E shpifur por e vërtetë… Kryetari i Bashkisë humbi bastin dhe ha një mi...

Charles Dayot, kryetari i bashkisë së Mont-de-Marsan, ka ngrënë një mi për një bast që kishte vënë mbi ndeshjen Barcelona-PSG. Në fakt kanë kaluar...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!