18.5 C
Macedonia
E martë, Tetor 17, 2017

Fakte shkencore: Ju jeni në gjendje për të bërë gjithçka (VIDEO)

A e keni ditur se truri juaj mund të bëjë mrekulli? Jo vetëm që mund të kontrollojë të gjithë procesin e trupit tuaj, mirëpo gjithashtu...

Krimi makabër i dy motrave franceze që shokoi gjithë Francën para 80 vitesh

Dy motrat Christine dhe Léa Papin kaluan rininë e tyre në fshatra rreth Le Mans në perëndim të Francës. Diferenca e moshës midis tyre...

Çmenduri, hidhet nga qielli pa parashutë (VIDEO)

Ky njeri duket se është tejet i çmendur që ka rrezikuar për të bërë një veprim të tillë, shkruan lajmi.net Kufijtë e guximit tek njerëzit...

Këto 9 vende e shesin shtetësinë (VIDEO)

Në disa vende është shumë e thjeshtë ta fitoni shtetësinë, shkruan lajmi.net Ekzistojnë 9 vende të cilat e shesin shtetësinë. Antigua dhe Barbuda Bullgaria Cyprus Dominika Grenada Hungaria Malta Saint Lucia Saint Kitts dhe...

Në vend të drogës, maqedonasit i shesin pampersa për fëmijë

Dy shtetas maqedonas dhe një boshnjak kanë tentuar të realizojnë një tregti të papastër: Në vend të marhuanës, ata kanë ofruar pampersa për fëmijë. Që...

Zhytësi takon nga afër balenën dhe i qëndron shumë pranë (VIDEO)

Kaeo Landon Lane ka qenë duke u zhytur në ujërat e Tazmanisë, kur ka hasur në një grup balenash. Adoleshenti 19-vjeçar, i ka shkuar pranë...

Mos e bëni këtë në veturë sepse mund të vdisni

A e dini se klima mund të shkaktojë probleme serioze në shëndet? Shumica nga ne kërkojmë një hije kur e parkojmë veturën. Gjatë kohës kur...

Shqiptarja martohet me xhamajkanin, ajo që bën dhëndri do t’ju lë pa fjalë (VIDEO)

Kjo mund të jetë një nga dasmat më të veçanta. Një çift i ri po festojnë në ceremoninë e tyre të martesës. Bëhet fjalë për...

Lopa ngec në katin e dytë të një objekti në Harilaq të Fushë Kosovë...

Një lopë është shpëtuar sot pasi ka ngecur në katin e dytë të një objekti të pashfrytëzuar, që gjendet në kodrën e Goleshit, në...

Përse duhet të zieni një banane para se të flini ?

Mesa duket duhet ta shënoni edhe këtë përdorim pasi bananet e ziera janë një mjet i mrekullueshën natyror kundër një prej problemeve më shqetësuese...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!