15.6 C
Macedonia
E premte, Shtator 15, 2017

Njihuni me nënloken që le gratë shtatzanë me ujë dhe sapun

Nënëlokja që i çon gratë drejt shtatzënisë nëpërmjet procesit të ‘ngjeshjes’ me sapunë e ujë. Është kjo nënë Halimja nga Gllanasella e Drenicës e...

Kumanovë, vendvotimi transferohet në restorant (VIDEO)

Problemi me qendrën e votimit 10-27 në Kumanovë, e vendosur paraprakisht në Kino-kozjak dhe pastaj e zhvendosur në kafenenë “Boem”, është evidentuar edhe nga...

Bibla e vjetër: Krishti nuk ishte biri i Zotit, nuk është kryqëzuar

Bibla që mendohet të jetë e vjetër nga 1500 deri në 2000 vjet, e gjetur në Muzeun Etnografik në Ankara, thotë se “Jezu Krishti...

Ja pse numrat 13, 39 dhe 111 janë të mallkuar

I konsideruar i pafat. 13-ta, numri i cili është në qendër të shumë supersticioneve dhe teorive lidhur me atë çfarë simbolizon. Disa njerëz e kanë...

Çfarë janë masonët, çfarë misteri fshehin? Kjo është përgjigja

Kemi dëgjuar shpesh të flitet për Masonët, por deri më sot shumë pak ose aspak dimë rreth tyre. Çfarë janë Masonët, nga kanë ardhur...

Ja se si burrat shqiptarë bënin për vete femrat me anë të magjisë

Në Skoriadh e Labovë ushtrohet magjia, veçanërisht për çështje seksuale. Në rast se një burrë kërkon të shtie në dorë një vajzë, kap një...

Për miliarda kureshtarë në botë: ja çfarë ka brenda Qabesë në Mekë (Foto)

Quhet Qabe dhe është një godinë katrore rreth së cilës përsillen çdo çast të ekzistencës së kësaj bote me dhjetra e qindra besimtarë, të...

Njerëzit me këtë shenjë horoskopi janë të veçantë

A jeni Dash në horoskop? Lexoni se çfarë i karakterizon njerëzit që janë të lindur në këtë shenjë. Dashi është i ashpër Intensiteti i një njeriu...

Zgjidhja fantastike e nxënësve ndaj “shqiptarit më të urryer në botë”

Një shqiptar, që u bë i famshëm në mbarë botën pasi shkaktoi shumë zemërim kur rriti ndjeshëm çmimin e një ilaçi, ka marrë përgjigjen...

Kjo është lopa më e madhe në botë (FOTO)

Danniel është lopa më gjigande në botë, ajo peshon plot 1,041kg dhe është rreth 2m e gjatë duke ngrënë ushqim katër herë më shumë...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!