21.9 C
Macedonia
E hënë, Shtator 25, 2017

E gjithë Maqedonia rrezikohet nga rrëshqitjet e dheut

Prej më shumë se 10 vjetësh harta e përpunuar e vërshimeve në Maqedoni tregon se 96.5% e gjithë territorit të Maqedonisë është “në proces...

Ky është vendi më i “frikshëm” në botë (Foto)

Frika fillon të na kaplojë kur fillojmë t’i shikojmë fotografitë e këtij vendi unik, i cili ndodhet afër San Diegos në SHBA, të quajtur...

Shenjat që tregojnë se fëmija juaj mund të bëhet gjeni

Besoni se fëmija juaj 2 vjeç është shumë më i shkathët dhe i zgjuar se bashkëmoshatarët e tij, por nuk mund të jeni 100%...

Gjermani, refugjatët myslimanë konvertohen në të krishterë për “të fituar azilin”

Mirëpo në Sekretariatin Shtetëror përM igracion (SEM) theksojnë se në vendimin për dhënien ose jo të azilit, nuk luan asnjë rol konvertimi i personit...

Çmenduria e milionerit Martin Shkreli:Do ta klonoj gorillën e vrarë

Antonio Martini -INA Shqiptari famëkeq por milioner Martin Shkreli përmes një postimi të tij në Twitter ka informuar se ai ka angazhuar specialistë të gjenetikës që të...

Ciceroni në Rio de Janeiro flet për gjërat që nuk i keni ditur

Riode Janeiro në përkthim do të thotë “Lumi i janarit”, mirëpo në këtë qytet të mrekullueshëm nuk ka kurrfar lumi, njofton agjencia e lajmeve...

Gjatë grusht shtetit, Erdogan e kishte “mashtruar” vdekjen dy herë!

Aeroplani F-16 në të cilin gjendeshin ata që deshën të bëjnë grusht-shtetin në Turqi dhe të cilët për objektiv kishin aeroplanin e Erdoganit, ishte...

Për t’u dukur më trendi, ja si shqiptarët falsifikojnë targat zvicerane (FOTO)

Diaspora shqiptare mezi pritet të vijë në vendlindje, duke i dhënë krahas kthimit edhe gjallërimin. Megjithatë shumë shqiptarë pa dokumenta të rregullta jashtë ose...

20 gjërat interesante të shtetit me numër më të madh të komunitetit katolik-Brazilit

Brazili është vend nikoqir i Lojërave Olimpike që fillojnë nesër më 5 gusht. Është shtet që ka shumë gjëra interesante, ka plazhin e njohur...

Maqedoni: Shitësi i shalqinit dënohet 800 euro

Inspektoriati shtetëror për bujqësi njofton se në vazhdimësi vazhdon me aksionin për kontrollimin e prodhimeve të bujqve në të gjithë vendin. Në këtë drejtim, Inspektoriati...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!