8.1 C
Macedonia
E enjte, Tetor 19, 2017

Njihuni me 145-vjeçarin që pret vdekjen që kur ishte 122 (Foto/Video)

Pretendon se ka 145 vite mbi supe dhe thotë se ndjehet i lodhur nga jeta e ka shprehur dëshirën për të vdekur. Mbah Gotho është...

Mbi 100 herë rrufeja e ka goditur kryqin e ‘Vodnos’ (Video)

Kryqi i Mileniumit, si pika më e lartë e ‘Vodnos’, në motin e lig të 6 gushtit ishte goditur për herë të parë nga...

Fotografia që trondit: Maqedonasi tërheq kalin me veturë

Kjo fotografi që është shkrepur në qytezën Negotinë ka shkaktuar mllef të madh në Maqedoni. aty vërehet një banor i kësaj qyteze duke tërhequr...

Studimi/ Bërja synet e meshkujve ndihmon në reduktimin e kancerit të prostatës

Meshkujt që bëhen synet mund të reduktojnë rrezikun nga kanceri i prostatës deri në 60 përqind. Sipas studimit më të ri syneti te meshkujt bëhet...

Burri humbi jetën gjatë tërmetit në Itali, qeni nuk i ndahet arkivolit të tij

Thonë që qentë janë kafshët me besnike dhe këto pamje nga spitali i Askolit në Itali e dëshmojnë më së miri këtë gjë.Në pamjet...

Pse asnjëherë nuk eksplodojnë gomat e aeroplanit gjatë aterimit

Gomat janë të fryera me 13,789 bar, që është shtypje  6 herë më e madhe se gomat e automobilave... Ka aq shumë gjëra që i...

Foto-Video/ Reperi Tupac është gjallë?! Ja provat…

Vijojnë teoritë e konspiracionit lidhur me vdekjen e reperit “2Pac”. Edhe pse është shpallur i vdekur që prej vitit 1996, gjithmonë kanë ekzistuar teori...

Lista e atentateve të KGB-së (sipas të dhënave të CIA)

Dihet botërisht se shërbimi sekret dhe i spiunazhit rus KGB ka përdorur metoda dhe taktika brutale për eliminimin dhe frikësimin e armiqëve të vet.   Legjenda...

Sekretet e ruajtura me shekuj – tre zbulimet që munden ta ndryshojnë botën

Mehmet Latifi - INA Zbulimi i bibliotekës në shpella në Kinë e ka ndryshuar historinë. Në të vërtetë, një nga dokumentet “E nesërmja e diamantit”...

A do të realizohen 10 gjërat që i ka paraparë Nostradamusi për vitin 2016

Mehmet Latifi -INA Michel de Nostredame është mjeku francez i cili më së shumti ka mbetë në kujtesën e njerëzimit për shkak të profecive dhe...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!