6.7 C
Macedonia
E shtunë, Nëntor 18, 2017

Shpella e vetme në Ballkan ku njerëzit kanë jetuar 70 mijë vjet

Shpella “Devetashka” që është e gjatë 2 kilometra dhe ka një sallë të madhe në hyrje, është e lartë 60 metra, ndërsa vende vende...

Napolon Bonoparti për Profetin Muhamed

Napoleon Bonaparti, thotë: “Musai (Mojsiu), ia ka shpallur fenë e Zotit, popullit të vet, Isai (Jezusi) botës romake, kurse Muhamedi a.s., tërë botës. Arabia...

Ju sjellim tri këshilla të vlefshme që mund të ju ndihmojnë që ta largoni...

Ju sjellim tri këshilla të vlefshme që mund të ju ndihmojnë që ta largoni frikën. Frika vjen në mënyrë të papritur, rrahjet e zemrës shtohen...

SKANDAL: Agjencia për punësim në Maqedoni mundëson punësim të prostitutës

Në ueb faqen zyrtare të Agjencisë për punësim të Maqedonisë (APRM) ekziston opsioni për publikim të shpalljes për punësim të prostitutës, transmeton Gazeta Lajm....

Njihuni me 145-vjeçarin që pret vdekjen që kur ishte 122 (Foto/Video)

Pretendon se ka 145 vite mbi supe dhe thotë se ndjehet i lodhur nga jeta e ka shprehur dëshirën për të vdekur. Mbah Gotho është...

Mbi 100 herë rrufeja e ka goditur kryqin e ‘Vodnos’ (Video)

Kryqi i Mileniumit, si pika më e lartë e ‘Vodnos’, në motin e lig të 6 gushtit ishte goditur për herë të parë nga...

Fotografia që trondit: Maqedonasi tërheq kalin me veturë

Kjo fotografi që është shkrepur në qytezën Negotinë ka shkaktuar mllef të madh në Maqedoni. aty vërehet një banor i kësaj qyteze duke tërhequr...

Studimi/ Bërja synet e meshkujve ndihmon në reduktimin e kancerit të prostatës

Meshkujt që bëhen synet mund të reduktojnë rrezikun nga kanceri i prostatës deri në 60 përqind. Sipas studimit më të ri syneti te meshkujt bëhet...

Burri humbi jetën gjatë tërmetit në Itali, qeni nuk i ndahet arkivolit të tij

Thonë që qentë janë kafshët me besnike dhe këto pamje nga spitali i Askolit në Itali e dëshmojnë më së miri këtë gjë.Në pamjet...

Pse asnjëherë nuk eksplodojnë gomat e aeroplanit gjatë aterimit

Gomat janë të fryera me 13,789 bar, që është shtypje  6 herë më e madhe se gomat e automobilave... Ka aq shumë gjëra që i...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!