3.8 C
Macedonia
E hënë, Nëntor 20, 2017

A mund të besoni çfarë ka poshtë këtyre kokave gjigante nga guri? (FOTO)

Zbulim i fundit! Kokat “Moai” kanë trupa gjigant nën tokë që peshojnë deri në 84 tonë. Janë mbi 300 statuja të tilla të gdhendura...

Zeka: Lajmi i ditës, jo Kadare, po Kallashi (FOTO)

Pas lajmit që qe erdhi se është djegur lokali “Kobra City” pronare e së cilës është Kallashi ka ardh mënjeherë edhe reagimi i gazetarit...

Alarm në Institutin Hidrobiologjik në Ohër – zbulohet peshku kinez “Tolstolobik”

Pas njoftimeve për praninë dhe kapjes së peshkut kinez “Tolstolobik” (lat. Hypophthalmichthys nobilis), kashqetësuar shumë shkencëtarët e Entit Hidrobiologjik në Ohër, për praninë e...

Sot në qiell do të ndodhë diçka e rrallë (FOTO)

Jupiteri, Marsi, Saturni, Venusi dhe Mërkuri, të gjithë në rresht. Janë pesë planetet më të ndriçuara, të dukshme edhe me sy të lirë, ‘të...

Ja si e përjetuan militantët e BDI-së dorëheqjen e Gruevskit !?

“MILITANTËT E BDI-SË PAS DORËHEQJES SË GRUEVSKIT” është titulluar një video e lansuar në facebook nga profili humoristik dhe sarkatstik “Endacaku”. https://www.facebook.com/endacaku/videos/766842970114251/?pnref=story https://www.youtube.com/watch?v=tZsVP2WoE9E  

Në Kolumbi tri qytete me emrin Albania

Në vendlindjen e Pablo Eskobarit, një lord famëkeq i drogës nga Kolumbia, gjenden së paku tre qytete të emërtuara si “Albania” . Nëse kërkon hartat...
video

Njihuni me qenin e parë në botë që vozitë makinë (Video) |

Njihuni me qenin e parë në botë që vozitë makinë (Video) https://www.youtube.com/watch?v=BWAK0J8Uhzk

Kuriozitetet më interesante që keni dëgjuar ndonjëherë

Një prej kënaqësive më të mëdha të njerëzve është të tregojnë se zotërojnë shumë njohuri mbi një gamë të gjerë gjërash. Madje, nuk humbasin mundësinë...

BDI e dridhi Greqinë !?

Në rrjetet sociale kanë shpërthyer debate me komente dhe simbolika të ndryshme rreth vizitës së kreut të BDI-së në Greqi. E kjo vizitë është ilustruar...

James Bond ishte serb

Xhejms Bondi ishte serb. Ai quhej Dushan (Dushko) Popov dhe ka lindur më 10 korrik 1910 në T Ky, në fakt, ishte inspirim për Ian...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!