Pini ujë në barkun bosh, bën mrekulli

Në Japoni, është shprehi të pihet uji menjëherë pas zgjimit. Edhe testet shkencore kanë konstatuar gjithashtu avantazhet e kësaj teknike. Pirja e ujit në barkun...

Blerësit e modeleve të reja Bentley, mund të zgjedhin drurin special që shfrytëzohet për...

Po që se keni menduar se punimet nga druri në makinat Bentley, nuk mund të bëhen edhe më të mira, keni gabuar Bentley njihet mirë...

Njihuni me rezidencën nënujore, të parën në botë (FOTO)

Pamja nga deti, do të ketë një kuptim krejtësisht të ri për vizitorët e Conrad Maldives Rangali Island, deri në fund të këtij viti....

Foto lajm: Kur blini makinë të shtrenjtë dhe nuk keni 10 denarë për parkim

Një makinë e markës Mercedes është parkuar në hyrje të parkingut në Qendrën Tregtare Beverly Hills, ku një orë parkimi kushton 10 denarë. Shoferi...

E dua një nuse të ndershme që do ta mbaj në shtëpi

Vera erdhi, ditët e nxehta, plazhi, mërgimtarët, dasmat… Po, po, dasmat! Është sezoni ku shumë çifte bëjnë ceremonitë martesore, mërgimtarët vijnë të gjejnë ato...

Mbi 500 dasma brenda dy jave në Strugë, ja milionat që harxhohen

Në Strugë, gjatë pjesës së dytë të korrikut dhe fillim-gushtit pritet të zhvillohen më shumë se 500 dasma dhe gëzime të tjera familjare të...

Çdo vajzë do t’ia bënte këto pyetje ishit të saj!

Nëse jeni ndarë nga i dashuri padyshim që do t'ia bënit këto pyetje nëse do e takonit. “A po e ndjen mungesën time?”. Qoftë kur...

Pamje shokuese! Këngëtari i njohur shqiptar masakron qenin e rrugës (Video)

Një video mjaft tronditëse ka mbërritur në redaksinë e JOQ.al mbrëmjen e sotme, ku shihet se si një qen masakrohet në mes të ditës. Ngjarja...

Festë shqiptarësh në Zhelinë të Maqedonisë: këngë valle dhe pehlivanë….

Njihen te shqiptarët e Maqedonisë festat lokale, të cilat zakonisht organizohen gjatë verës. Një e till është dhe ajo e Zhelinës në Pollog, mes...

Harrojeni Presidenten Kroate, Presidenta e Perus është super loçkë

Të drejtosh një shtet nuk është aspak e thjeshtë. Zotësia dhe inteligjenca është ajo që e bën një lider të fuqishëm, por ndonjëherë ka...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!