23.2 C
Macedonia
E enjte, Qershor 22, 2017

Kujdes! 12 simptomat sulmit në zemër!

Sëmundjet e zemrës janë vrasësi numër 1 i burrave dhe grave në shumicën e vendeve të botës.  Shumë njerëz tregohen neglizhentë ndaj simptomave që...

Pi duhan gjatë muajit të Ramazanit, futet në burg

Një burrë është arrestuar pasi ka pirë cigare në publik gjatë muajit të Ramazanit në Tunizi. Një gjykatë në qytetin veriperëndimor Bizerte e ka dënuar...

Vizatime që dalin nga fleta

Këto vizatime duket sikur marrin jetë dhe dalin nga fleta e bardhë, por në fakt bëhet fjalë për një truk të një artisti serb...

Shkathtësitë e ushtarit amerikan (Video)

Një ushtar amerikan ka vendosur që ta ndajë me opinionin sekretin e pjekjes së mishit në kushte ekstreme, e në veçanti nëse jeni në...

Festivali i çuditshëm në Spanjë, kërcimi mbi foshnjat (Foto)

Një person i veshur si djalli kërcen mbi foshnjat në festivalin më të çuditshëm vjetor. Ky ritual quhet “El Coalcho”, apo kërcimi mbi fëmijët, që...

Ky është lajmi më i mirë i ditës

Në Maqedoni dhe në hemisferën veriore të Tokës mëngjesin e sotëm në ora 06 e 24 minuta filloi stina e verës. Në të njëjtën kohë, në hemisferën jugore filloi dimri. Dita e sotme e 172 është më e gjata e vitit dhe do të zgjat 15 e 14 minuta. Stina e Verës do të zgjat 94 ditë, ndërsa do të përfundojë më 22 shtator kur fillon vjeshta. Dita e parë e verës në vend, sipas parashikimit të sinoptikanëve, do të jetë me diell, me vranësira të vogla dhe erë e dobët kryesisht veriore. Pasdite në male do të ketë vranësira të matura. Temperaturat do jenë maksimale.(INA)  

Intervistë me Prof. Dr. Musa ef. Musai

  https://www.youtube.com/watch?v=gnyeEAVxnGE  

Qytetarët e Maqedonisë kanë harxhuar rreth 20 milionë euro në blerjet online

Blerja përmes internetin si duket viteve të fundit po bëhet praktikë e qytetarëve të Maqedonisë. Qytetarët e Maqedonisë gjatë vitit 2016 kanë harxhuar rreth...

Fitorja nuk do mund të flasë më kurrë, nëse nuk i ndihmojmë shpejt (Video)

24 vjeçarja nga Podujeva, Fitore Ibishi, me të cilën tani komunikohet vetëm duke i shkruar në letër, ka filluar nga tetori i vitit të...

Këngëtarja serbe që pranoi islamin fotografohet me “ushtarë” të UÇK-së

Ylli i muzikës serbe Dunja Ilic nga Beogradi kohëve të fundit, ishte distancuar nga disa aktivitete të saja të mbrëmjes me kolegë apo shoqe,...