Bashkëshortja befason Veselin, shkon në Kuvend për t’ia uruar Ushtrinë

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është befasuar nga bashkëshortja e tij Violeta në ambientet e punës. Violeta Veseli ka shkuar në Kuvendin e...

Ushtarja më e bukur e Kosovës, ja emri i saj! (Foto)

Sot pritet themelimi formal dhe solemn i Ushtrisë së Kosovës, prandaj është e kuptueshme që shumica e lajmeve nëpër mediumet shqiptare I kushtohen këtij...

Si të pastroni krejtësisht arteriet e zemrës, vetëm me hudhër dhe limon

Hudhra dhe limoni mund t'iu asociojë në përdorimin e tyre për aromatizimin e peshkut. Por këto ushqime gjithashtu kanë veti që përmirësojnë shëndetin, transmeton lajmi.net. Një...

Përse turshitë nuk janë të mira për organizmin tuaj

Turshitë bëjnë ushqimin tuaj më të shijshëm. Është e vështirë të imagjinohet një kuzhinë pa turshi, veçanërisht në Kosovë. Por a e dini se ekziston...

Gratë që kanë fëmijë rrezikohen më pak nga kjo sëmundje

Sipas hulumtimeve të reja, në vitet që vijnë menjëherë pas lindjes, gratë janë aktualisht në një rrezik pak më të vogël të kancerit të...

Capital T dhe Halil Kastrati dhurojnë sot pesë shtëpi të reja për nevojtarët

Sot është Capital T ai i cili po e shoqëron Halil Kastratin nga Jetimat e Ballkanit, për t’i dhuruar pesë shtëpi të reja për...

Dukesha Meghan, personazhi më i kërkuar në Google

Motori i kërkimit Google, siç bëhet çdo vit, ka zbuluar se personazhi që ishte kërkuar më shumë nga të gjithë ne, ishte Meghan Markle. Duket...

Fotografitë më interesante me kafshët

Shumë njerëz kanë dëshirë që të merren më fotografinë dhe shpenzojnë mjaft kohë për të bërë një foto të bukur. Nëse fotoja shkrepet në natyrë...

Burri tregon se si transformoi fizikun e tij për vetëm 8 javë

Redaktori i revistës britanike Joe Warner sfidoi veten për të djegur yndyrë dhe për të fituar muskujt në vetëm disa muaj, transmeton lajmi.net. Megjithatë, duke...

Horoskopi, 13 Dhjetor 2018

DASHI Do dashuroni pambarimisht gjatë kësaj dite dhe do ndiheni të plotësuar tërësisht. Përfitoni sa më shumë të mundni nga influenca pozitive e planetëve dhe...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!