32 C
Macedonia
E diel, Shtator 24, 2017

Receta: Mish pule dhe perime në shtizë

Përbërësit: ▪ 400 gr. fileto pule ▪ 100 gr. salsiçe pule me djathë ▪ 160 gr. speca të freskët, me ngjyra të ndryshme ▪ 150 gr. kunguj ▪ 8...

Tmerrohet kryefamiljari, gjen 300 gjarpërinj në shtëpi

Milan Shimunoviq nga fshati Dërnovac te Bolevci në Serbi ka zbuluar në shtëpinë e tij një çerdhe me rreth 300 gjarpërinj, që kanë vërshuar...

Në 2028, njeriu do të jetë përreth Marsit, gati për ta kolonizuar

Anija kozmike, “Mars Base Camp”, mund të qëndrojë në orbitë përreth Marsit për një periudhë 10-11-mujore dhe do të nisë eksplorimin human të planetit,...

10 fakte që nuk i dini për Che Guevarën: Revolucionari që u diplomua si...

Më 14 qershor të vitit 1928 lindi Ernesto “Che” Guevara. Emri “Che Guevara” nxit ose dashuri ose urrejtje. Emri është sinonim me luftën për...

Berlusconi operohet në zemër, ja lotët e të dashurës 50 vjet më të re

Silvio Berlusconi i është nënshtruar një operacioni në zemër që ka zgjatur 4 orë. Vëllai i tij Paolo tha se ka arritur të flasë me...

Arabët paguajnë deri në 160 mijë euro për një femër virgjëreshë nga Bosnja

Arabët janë të gatshëm të paguajnë shuma të mëdha parash për femra nga Bosnja.Sipas hulumtimit të televizionit N1, sheikët arabë paguajnë edhe nga 160...

Hadithi i Muhamedit a.s. në kapelën e diplomimit të vajzës së Obamas

Gjatë ceremonisë së diplomimit në shkollën e lartë, e bija e Presidentit së SHBA-ve, Barack Obama, Malia Obama, kishte mbajtur një kapelë të diplomimit,...

E pabesueshme, kinezët vjedhin një këngë shqipe (Video)

Huazimet muzikore janë bërë të zakonshme, mirëpo një rast special është duke u shpërndarë këtyre ditëve nëpër rrjetet sociale, transmeton Klan Kosova. Një këngëtari kinez...

Shkupi: qyteti që shndërrohet në “Mekën” e Ballkanit kur vjen Ramazani

Nga Mensur Krasniqi Ka ca qytetet që kur vjen Ramazani, se ç’u bie një tjetër lloj nuri, a lezeti siç i thonë.  Dhe ndodh që...

Fotot nga Koreja e Veriut po çmendin rrjetin: Çfarë është kjo?

Ai është vendi më i izoluar në planet dhe sigurisht që kurioziteti për Korenë e Veriut është shumë i madh. Këto foto të postuara në...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!