14.1 C
Macedonia
E diel, Gusht 13, 2017

Presidentja kroate siç nuk e keni parë (Foto)

Mediat botërore kanë shkruar për presidenten kroate Kolinda Grabar-Kitaroviq, jo për çështje politike, por për “zhveshjen” e saj. Por, personi në foto nuk është presidentja...

400 mijë euro: Refugjati fiton lotarinë në Spanjë

Një refugjat nga Senegali, që udhëtoi me anije drejt Europës, ka fituar pjesën e tij në lotarinë e përvitshme të Krishtlindjeve në Spanjë. Sipas BBC,...

“Dashuri dhe jo luftë”

“Beni dashuri dhe jo lufte”, ky është mesazhi që kërkojnë t’i japin botës çiftet me partnerë rusë dhe ukrainas. Dashuria është pikërisht ajo që kërkon...

Horoskopi, 24 dhjetor 2015

Dashi Është koha e fillimit të festimeve. Jeni mjaft energjik në këtë periudhë. Të dashuruarit do të kalojnë momente relaksi pranë njeri-tjetrit. Demi Sot do të jetë...

Kurani më i vjetër i gjetur ishte i mikut të Muhamedit a.s

Një kopje e vjetër e librit të shenjtë Kur’an i gjetur në Universitetin e Birminghamit gjatë verës, besohet se i ka takuar Abu Bakr,...

Labi nuk ka fjetur tërë natën, ka qarë si fëmijë (FOTO)

Labinot Tahiri po vazhdon me misionin e tij human.Këngëtari nga Ferizaji ka treguar se ka qarë tërë natën në një foto të postuar në...

Ja çfarë i ndodhë trupit tuaj kur i konsumoni 2 banane në ditë

Bananet janë një ushqim tepër i shëndetshëm e të cilat iu ndihmojnë të luftoni shumë sëmundje të ndryshme. Ato janë të pasura me saharoze, fruktoza,...

Horoskopi 23 dhjetor 2015

Dashi Tashmë orbita e Marsit, që për të lindurit e kësaj shenje nuk ka qenë aspak e lehtë për t’u duruar, ka përfunduar dhe ju...

Plas gallata: Chuck Norris bëhet shtetas maqedonas!

Pas aferës së skandalit me letërnjoftimet falso në Maqedoni, në rrjetet sociale po qarkullon një foto me pasaportën falco të Chuck Norrisit, shkruan Tetovasot. Aktori...

Kjo është shtëpia përrallore e Cristiano Ronaldos /VIDEO

Ylli Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka zbuluar shtëpinë e tij luksoze në Madrid. Sulmuesi ekskluzivisht për ‘Unscriptd’ ka treguar shtëpinë e tij në kryeqytetin spanjoll...