8.1 C
Macedonia
E enjte, Tetor 19, 2017

Mediat e huaja: 8 vendet që nuk duhen humbur në Shqipëri

Turizmi shqiptar po promovohet më së miri në mediat e huaja. Moti i ngrohtë, plazhet idilike, çmimet e ulëta dhe malet e larta janë...

Restoranti i çuditshëm në Mynih!

Një drejtues restoranti në Mynih ka gjetur një metodë interesante për ti kënaqur mysafirët e tij. Ai është kujdesur që çdo klient  të ketë një...

Mësoni se si Edi Rama ia mori zemrën Kancelares Merkel

Shumëkush në kabinetin e kryeministrit shqiptar tregon se Edi Rama është një nga liderët ballkanikë që i ka hyrë në zemër kancelares Merkel, por...

Jessica Parker: Mos më pyetni asgjë rreth seksit

Revista “Cosmopolitan” njihet për titujt e veçantë, por vajza e kopertinës së fundit, ish-protagonistja e filmit “Sex and the City”, Sarah Jessica Parker është...
video

A duhet të pimë çaj e kafe në Ramazan? (Video)

  https://www.youtube.com/watch?t=55&v=aFYuJM5L7yQ

Iljas Rrahmani, plaku që ka agjëruar 80 Ramazana

Ndonëse mbi supe i mban plot 92 vite, ai ende është i vetëdijshëm për fjalët të cilat i dalin nga goja, dhe tregimet e...

“I jap 10 mijë USD atij që më gjen të dashur”

Ishte menduar se paraja nuk e blen dashurinë. Por një bankier i vetmuar amerikan thotë se i jep 10 mijë dollarë atij që i gjen...

Shtatë gjërat e shitura më shtrenjtë

Nuk bëhet fjalë për pasuri, por për statusin. Ndonjëherë gjëra të vogla shiten me çmime marramendëse. Më poshtë është një listë me shtatë gjërat të...

Këshilla, mos përtypni çamçakëz më shumë se 10 minuta

Të gjithë ne përtypim çamçakëz, por asnjëherë nuk është thënë se sa gjatë duhet që ta përtypim. Një stomatolog nga Londra, Dr Uchenna Okoye...

Si të përballoni vapën

Shprehja “verë në qytet” tingëllon si një dënim për pjesën më të madhe të njerëzve. Ideja të ngecesh në xhunglën urbane gjysëm të zbrazët,...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!