Dhimbje koke e padurueshme? Thuajini jo ilaçeve dhe përdorni këto mënyra

Nëse vuani nga simptoma të tilla si, lodhje, dhimbje koke të vazhdueshme ose migrenë, ka arsye të caktuara pse truri juaj nuk mund të...

CA HOXHALLARË FLASIN “SHQIP”, POR, MJERISHT, ËNDËRROJNË E MEDITOJNË ARABISHT

Hoxhë Zekerija Idrizi KRROKAMAT MAJMUNESKE TË CA HOXHALLARËVE KLERIKUCË SHPELLARË FLASIN "SHQIP", POR, MJERISHT, ËNDËRROJNË E MEDITOJNË ARABISHT Hoxhallarët predikues të mësimeve vehabito-selefite mund të jenë gjithçka...

Doni të jeni kreativ dhe të mos keni probleme me peshën – atëherë flini...

Të gjithëve ju pëlqen gjumi, mirëpo jo të gjithë e respektojmë orarin e gjumit, kjo për shkak të kohës dinamike. Mirëpo përfitimet nga gjumi me...

Cigaret elektrike, më të dëmshme se duhani

Tymosja e cigareve elektrike mund të jetë po aq e dëmshme sa pirja e duhanit konvencional, sipas hulumtimeve. Përbërësit e cigareve elektrike mund të jenë...

Specialitet tradicional grek: Si të bëni djathë feta

Djathi feta konsiderohet ndër djathërat më të lashtë në botë! Edhe ju mund ta bëni vetë në shtëpi… Djathi origjinal feta bëhet nga qumështi i...

Pizhame të leshta për gjumë më të mirë

Mund të tingëllojë si legjendë, mirëpo ajo çfarë veshim mund të definojë se sa mirë e bëjmë gjumin. Sipas studiuesve, ndërrimi i pizhameve nga pambuku,...

Ushtrimet fizike, si dhe sa shpesh duhet t`i bëni

Nuk ka rëndësi nëse jeni duke u ushtruar për një maratonë, për një garë atletike apo thjesht doni të përqafoni një stil më të...

Dua Lipa në ballinën e Billboard, krenare që përfaqëson Londrën e Prishtinën (FOTO)

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa është në ballinën e Billboard së bashku me dy yjet e tjerë të muzikës, Post Malone e Ella Mai. Billboard në...

Vajza e Komandant Zogut nga Tetova vazhdon rrugën e babait me poezi (Video)

Vargje poetike, krenarie e ndjenja kombëtare. Kjo është atmosfera që hasi ekipi i Lajm TV gjatë vizitës se shtëpisë së Rrezarta Samiu-t, poetës së...

Pse është e rëndësishme historia familjare, kur bëhet fjalë për shëndetin?

Historia e familjes ka një rëndësi të veçantë përsa i përket sëmundjes dhe të mirave shëndetsore. Aspekti gjenetik në njërën anë dhe stili i...