Në Maqedoni do të zgjidhet problemi i 3 mijë personave pa dokumente (VIDEO)

Personat të cilët jetojnë në territorin e Maqedonisë dhe nuk janë të shkruar në regjistrin amë, nuk kanë çertifikatë të lindjes, apo s’kanë asnjë...

Aksion i madh policor: Katër shkupjanë arrestohen në Kërçovë! Ja kush janë! (Video)

Ministria e punëve të brendshme dje në Kërçovë ka arrestuar tre persona nga Shkupi dhe ka konfiskuar 91 kilogramë marihuanë. Deri te prokuroria kompetente, MPB...

Arrestohet shtetasi i Maqedonisë me 11 kg heroinë në Hungari

Drogë e llojit heroinë me vlerë prej gjysëm milionë eurosh ka sekuestruar policia hungareze në automjetin e një shtetasi të Maqedonisë. Droga ka qenë...

VMRO: Pa dekret të nënshkruar nga Ivanov nuk ka ligj për gjuhët

Orce Gjeorgjievski anëtarë i KE të VMRO-DPMNE-së në një kumtesë deri te mediat thotë se “Ligjin jokushtetues, të pazbatueshëm dhe të dëmshëm për dygjuhësinë,...

Zbulohen emrat e inspektorëve maqedonas që montuan “Sopotin”, ja ku punojnë!

Vetëm njëri nga gjashtë inspektorët e Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim që detyruan dhunshëm Ramadan Bajramin të dëshmojë në rastin e Sopotiti, është në...

Deputetët e BDI-së dorëzojnë nismën për hetim të rastit ‘Almiri’ (DOKUMENT)

Deputetët e Grupit parlamentar të Bashkimit Demokratik për Integrim sot në Kuvend u takuan me familjarët e Almirit Aliut. Në marrëveshje me prindin dhe avokatin,...

ARM tregon se kush i plagosi dy ushtarët në kazermën e Tetovës

Në mëngjes në spitalin klinik të Tetovës janë sjellur dy ushtarë me plagë nga armë zjarri, transmeton Gazeta Lajm. Sipas drejtorit të spitalit të...

BDI: Dorëheqja e Ministrit Saliu, akt i lartë moral dhe politik

Bashkimi Demokratik për Integrim, mohon zërat se dorëheqja e ministrit të drejtësisë Bilen Saliji, që vjen nga radhët e BDI-së të ketë si prapavijë...

Boshkovski këshilltarë i kryeministrit Zaev

Edhe ish-ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë, Lube Boshkovski, aktualisht kryetar i partisë “Të bashkuar për Maqedoninë”, pritet të jetë këshilltarë i kryeministrit...

Shpërthim në kazermën e Tetovës, disa ushtarë të lënduar

Sot në kazermën e Tetovës ka shpërthyer zjarr, ku lëndime kanë marrë katër ushtarë, prej të cilëve dy janë lënduar më rëndë. Rastin për "Telegraf"...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!