Zv/kryeministri Osmani sot në Bruksel me Mogerinin

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani sot në Bruksel do të takohet me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian për politikë të...

ESHS: Bie përqindja e ndërtimit të objekteve në Maqedoni

Në muajin maj të këtij viti janë dhënë 222 leje për ndërtim, me çka për 7.9 për qind është më e vogël se maji...

BESA e Gashit dhe PDSH pjesë e Qeverisë, arrihet marrëveshja

PDSH dhe Lëvizja BESA e krahut të udhëhequr nga Afrim Gashi do të jenë pjesë e Qeverisë dhe se për këtë sot kanë përfunduar...

BESA e Gashit nuk pajtohet me Zaevin, ja pika që i ndanë pa hyrë...

Anëtarë i Kryesisë Qendrore, njëherësh edhe zëdhënës, i Lëvizjes BESA, Orhan Murtezani sonte ka qenë i ftuar në emisionin ‘’Ekonomiks’’ në Tv Shenja për...

Mediat greke: Zaev pritet të pajtohet me “erga omnes”

Në mediat greke ka raporte se telefonata e shumëpritur ndërmjet kryeministrave Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras është “çështje orësh ose çështje ditësh”. Gjatë raportimeve shprehet...

MASH Maqedoni: Nesër në shkolla dhe vende pune të shkoni me biçikleta

Ministria e Arsimit u ka bërë thirrje mësimdhënësve, profesorëve, nxënësve dhe studentëve që nesër të shkojnë në vend pune dhe nëpër shkolla e universitete...

Tragjedi: Një shkupjan i ri gjendet i vdekur në një hotel

Dje në ora 19.48 në Ndihmën e Shpejtë Mjekësore është paraqitur se në hotel në rrugën “Rruga e Kacanikut” ka një të vdekur, transmeton...

Xhevat Ademi: Ja çka presim nga Menduh Thaçi

Deputeti i BDI-së Xhevat Ademi pretendon se nuk ka mosmarrëveshje mes partnerëve të koalicionit lidhur me ligjin për gjuhët, edhepse vet kreu i Kuvendit...

Lorik Cana takohet me VIP-at e Tetovës (FOTO)

Është Dubai, vendi ku janë takuar njëri ndër lojtarët më të njohur në historinë e kombëtares së Shqipëris, Lorik Cana me afaristin më të...

Babai i vrasësit të Almirit në kryesinë e LSDM-së në Kumanovë?! (FOTO)

Gazetari i Tv Alsat-M, Ardian Kerimi, ka publikuar një fotografi ekskluzive ku babai i Boban Iliqit, vrasësit të Almirit të vogël nga Kumanova, gjendet...