Bukorshja serbe e politikës komplimente Zoran Zaevit

Nënkryetarja e Partisë demokratike opozitare serbe (DS), Aleksandra Jerkov e uroi kryeministrin Zoran Zaev për “hapat përgjegjës, të amtur dhe të guximshëm” për zgjidhje...

Kova për të mbledhur ujin në objektet barok të “Shkupi 2014”

Reshjet e shiut në vend vazhdojnë të shkaktojnë probleme në objektin e ri të Arkivit Shtetëror të Maqedonisë. Për shkak të çatisë së parregulluar,...

Deputeti i koalicionit të VMRO-së kalon në LSDM, bëhet pjesë e Komitetit Qendror

Deputeti i pavarur, Çedomir Sazdovski që ishte pjesë e koalicionit me VMRO si anëtarë i GROM nga sonte është pjesë e Komitetit Qendror të...

Nikollovski: Ja me urdhër të kujt u dënua Gruevski

Aleksandar Nikollovski, nënkryetar i VMRO-DPMNE-së ka dalë në konferencë shtypi, pas dënimit të Gruevskit me dy vite burg në lëndën “Tanku”. Në konferencë shtypi, Nikollovski...

Gjimnazistët shqiptarë në Kumanovë në kushte të mjerueshme, nuk ka zgjidhje!/VIDEO

Gjimnazistët në Kumanovë mësimin vazhdojnë ta ndjekin në objektin e ish Kombinatit bujqësor. Nxënësit me të dalë nga shkolla shkelin në rrugët e qytetit,...

Najçevska dorëhiqet nga Këshilli për reforma në gjyqësor: S’dua të jem kukull?!

Profesoresha universitare, Mirjana Najçevska ka dhënë dorëheqjen nga Këshilli për reforma në gjyqësor, pasi, siç shkruan ajo, ky trup nuk ka qasje faktike në...

Menduh Thaçi më 24 prill në gjyq, ja për çfarë bëhet fjalë

Me 24 prill nis gjykimi për Menduh Thaçin, Sasho Mijalkovin dhe ish anëtarët e Komisionit Shtetëror Zgjedhor, Sasho Srcev, Bedredin Ibraimi, Aneta Stefanovska dhe...

Zaev përgatit rikonstruim, Mickoski interpelancë?

Kryeministri Zoran Zaev ka theksuar se deri në fund të këtij muaji do të kryhet rikonstruimi i Qeverisë, ku do të përfshihen kryesisht partitë...

Publikohen disa nga SMS-të e 27 Prillit. Ja çfarë thuhet në to

“Shikoni nëse me të vërtetë e zgjedhin Talatin, menjëherë dhjetëra deputetë para kabinetit te unë për ta mbrojtur kabinetin, gjysma para kabinetit, gjysma në...

The Washington Post: Tsipras dhe Zaev janë paqësor, ju duhet mbështetje

Nga marrëveshja çka e kanë arritur kryeministrat Zoran Zaev dhe Alexis Tsipras është rezultat i të dy kombësive. Maqedonia del nga izolimi dhe përfiton...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!