Gashi zbulon detaje se : Me Zaevin parimisht jemi pajtuar për bashkëqeverisje

Kryetari i Lëvizjes BESA, Afrim Gashi është i ftuar në Tv Globi, ku po flet për situatat politike aktuale nëpër të cilat po kalon...

Kryetarët e komunave në Maqedoni me makina të reja luksoze

Një pjesë e kryetarëve të rinj të komunave nga LSDM-ja, me fillimin e vitit 2018 u pajisën me makina të reja luksoze. Vetëm pas...

Reagon Zekiri i pakënaqur

Nënkryetari i partisë në pushtet LSDM Muhamed Zekiri ka reaguar për drejtësinë selektive. Zekiri i revoltuar ka shkruar në një reagim të tijin duke kërkuar: “Drejtësia...

Shenja: Prapaskenat para vrasjes në Tetovë/VIDEO

Partia e Ali Ahmeti me anë të një komunikate ku nuk shpreh as ngushëllime dhe as keqardhje për vrasjen dhe plagosjen e anëtarëve të...

Kumanovë, i jepet lamtumira e fundit Naip Rexhepit

Kumanova në këto momente i jep lamtumirën e fundit Naip Rexhepi – Bellanoca, i cili u vra mbrëmë në Reçicë të Vogël në Tetovë. Të...

Zbulohen detaje të tjera nga incidenti në Reçicë të Tetovës

Incidenti i përgjakshëm që ndodhi mbrëmë rreth orës 18:20 minuta në Reçicë të Vogël të Tetovës ka shënuar një të vrarë, dy të plagosur...

Menduh Thaçi më 24 prill në gjyq, ja për çfarë bëhet fjalë

Me 24 prill nis gjykimi për Menduh Thaçin, Sasho Mijalkovin dhe ish anëtarët e Komisionit Shtetëror Zgjedhor, Sasho Srcev, Bedredin Ibraimi, Aneta Stefanovska dhe...

Komuna e Tetovës liron hapësirat e uzurpuara

Aksionin që komuna e Tetovës e ka nisur përmes inspektoratit komunal i quajtur 'Qyteti yt hapësira yte' ka nisur të jap rezultate mjaft të...

Ja si është gjendja e të plagosurit Florim.M, flet mjeku i Qendra Klinike në...

Njëri prej të plagosurve i përfshirë në incidentin e mbrëmshëm në afërsi stë selisë së BDI-së në Reçicë të Vogël, Florim Misini është në...

Zvicër, Imami tetovar: “Jemi me fat që jetojmë në një shtet ku funksionon ligji”

Mbledhjen e Asamblesë së qytetit Wil, në të cilën votohej për natyralizimin e tij, e ka ndjekur për së afërmi edhe imami shqiptar i...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!