Duraku: “Sharri duhet apo jo të shpallet Park Kombëtar”

Ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor, Sadulla Duraku sot do të mbajë fjalim në konferencën me temë “Mali Sharr, a duhet të shpallet...

Ahmeti me ambasadorin e ODIHR: Opozita të bëhet pjesë e suksesit të përbashkët

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka takuar Ambasadorin e misionit të ODIHR në Maqedoni, Jan Petersen. Kryetari Ahmeti dhe Ambasadori Petersen...

Prorektori i UT-së, Arbër Çeliku për shqiptarët e Luginës: Hallall ju qoftë tambli i...

Prorektori i Universitetit të Tetovës, prof.dr. Arbër Çeliku përmes një postimi në facebook ka shprehur respektin dhe mirënjohjen e thellë për bashkëatdhetarët e Luginës...

Senatori dhe i deleguari i Trumpit në Shkup: Dilni votoni në referendum

Senatori amerikan Ron Johnson pas takimit që e kishte në Qeveri me kryeministrin Zoran Zaev tha “dilni dhe shfrytëzoni të drejtën tuaj të votoni...

Zaev: Takimi me të akuzuarit nuk ishte i këndshëm, por unë i kam falur

Mua feja dhe prindërit më kanë mësuar të fal dhe dëshiroj të fal sepse Maqedonia ka nevojë për pajtim dhe zgjatje të dorës, por...

BDI sot në Tearcë, shkoni pyetni, kërkoni llogari nga funksionarët

Karvani biseda “Zëri yt” vazhdon me Komunën e Tearcës, ku me përfaqësues të Qeverisë, Ministra, Zëvendësministra, Sekretarë shtetëror dhe Deputet kryesuar nga Zëvendëskryetari i...

Themeluesit e VMRO-DPMNE bëjnë thirrje për të votuar “për” në referendumin e 30 shtatorit

Themeluesit e VMRO-DPMNE-së të udhëhequr nga Lubço Georgievski, Gojko Jakovlleski, Dimitar Dimitrov, Lube Boshkovski, Goran Rafajllovskli, Gjullistana Markovska, Lupço Ballkovski … sot përmes një...

Fshati në periferi të Shkupit që është 100% “pro” NATO!

Një banor i Fshatit Koliçan i poshtëm, para se të marrë rrugën e kurbetit, në shtëpinë e tij vendosi flamurin e Evropës dhe të...

RDK e Veselit uron Ditën e Pavarësisë së Maqedonisë

Kryetar i Rilindjes Demokratike Kombëtare Vesel Memedi ua uron të gjithëve Ditën e pavarësisë së Republikës së Maqedonisë – 8 Shtatorin. “Maqedonia si shtet i...

Dokumenti i Uikiliksit për qëndrimet e Gligorovit (Dokument)

Ish-ambasadori amerikan në Shkup, Filip Riker, ka dërguar raport nga 5 nëntori i vitit 2018, të titulluar si “Maqedonia: Ish-presidenti Gligorov ka bërë thirrje...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!