Amdi Bajram “Coca Cola” lavdëron Zaevin

Lideri i Lidhjes së Romëve, Amdi Bajram, kërkoi nga qeveria që të marrë masa për tejkalim të varfërisë. “Angazhohemi që ët sillet ligji për mjekim...

Zekiri kërkon që MPB t’i ndjek reisin Rexhepi dhe peshkopin Agatangell

Deputeti i LSDM-së, Muhamed Zekiri, sot në seancën kuvendore, ka pyetur Ministrinë e Punëve të Brendshme, nëse do të marrin masa kundër reisit Rexhepi...

Reagon Taravari: Zaev ia mori ingerencat Komunës së Gostivarit dhe ia dha BDI-së

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari nëpërmjet një statusi në profilin e tij në “facebook”  thotë se marrja e kompetencave që të emërojë...

Besnik bëhu e besë mos zë, ja çka thotë Afrim Gashi në një intervistë?

Prej ditësh, Lëvizja BESA në Maqedoni ka një kryetar të ri, Afrim Gashin, njëherësh një ndër themeluesit e saj. Është ky pra njeriu të...

Kryetari i Zhelinës po taktizon, me Kasamin apo Gashin?

Kryetar i komunës së Zhelinës – Blerim Sejdiu I ftuar në emisionin e ”Pas mëngjesit”- në televizionin Koha, kryetar i komunës së Zhelinës, flet...

Prilep, një qytetar “djeg” bastoren- fiton mbi 500 mijë euro

Bastorja “Mocart” ka njoftuar se është realizuar fitimi më i madh i lojërave të fatit në Ballkan edhe atë në Prilep nga ana e...

Allagjozovski: Është rritur mbështetja për “synetime” në emër të kulturës shqiptare në Maqedoni

Pasiqë esnafi i Kulturës shqiptare, intelektual e media ngritën zërin për katandisjen, mallverzimet dhe përdhozjen e funksionarve shqiptarë në ministrinë e kulturës me fondet...

Murtezani: Kasami dorëzoi në gjykatë emra misteriozë që nuk kanë qenë kurrë në Lëvizjen...

Ka vazhduar edhe sot shpalosja e parregullsive të bëra nga ish-kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami. Zëdhënësi Lëvizjes BESA, Orhan Murtezani ka mbajtur edhe...

Deskoska: I janë marrë kompetencat Arben Taravarit në arsim (DOKUMENT)

Dje pasdite i janë marrë kompetencat kryetarit të komunës së Gostivarit në pjesën e arsimit edhe atë në pjesën që i dedikohet emërimit dhe...

A do të shkrihet Besa e Gashit në PDSH-në e Thaçit?

Mosmarrëveshjet e fundit në Lëvizjes BESA, krijuan ndasi në parti dhe tani në opinion shfaqen dy “krah” të kësaj lëvizje, ajo e Shkupit dhe...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!